IBC tartályokat sorba lehet kötni?
Házat újítunk fel kis, félreeső faluban, ahol egyelőre nincs megoldva a stabil vízellátás. Nyáron július-augusztus körül hetekre nincs víz. Ásott kút gyenge hozamú, fúrásra nincs lehetőség (150 métert kéne lefúrni). Föld alatti tartályok, nagyon drágák, plusz a kivitelezés.
Ha a pincébe elhelyeznénk 12 IBC tartályt sorba kötve, az elegendő vizet tudna biztosítani a szárazság idejére.
Amit nem tudok: technikailag kivitelezhető 12 IBC tartály sorba kötése, hogy közlekedőedényekként működjenek?
Előre is köszi a válaszokat!
Köszi a gyors válaszokat! Közben nekem is beugrott, hogy T-idomokkal megoldható lehet.
További kérdésem:
Ezek a tartályok teli állapotban egymásra helyezhetőek?
A hely jobb kihasználása miatt 6-6 tartályt kéne tennem a két fal mentén, egy oldalon 3 lent és 3 rajta. Biztonságos ez?
Lebillenés ellen vasakkal rögzíthető, de a teherbírását nem ismerem.
"Két rétegben egymásra rakható 1900 kg töltettel, három rétegben pedig 1100 kg töltettel."
Csak használtan érdemes venni.
Lehetőleg olyant kell keresni, amiben korábban élelmiszeripari cuccot tároltak, különben sok vacakolás van a tisztogatással. Ha egyáltalán tisztítható.
Nálam is ezzel van megoldva az öntözés, 10 db tartályom van leásva a föld alá, ház tető, nyári konyha, fedett terasz, garázs, minden ezekbe vezeti az esővizet, ha tele vannak, akkor egyenesen folyik a kertbe minden víz.
Valamint nyáron kísérletezgetek már pár éve vitorlavászonnal a reggeli harmat felfogásával, most ott tartottam tavaly, hogy ködösebb párásabb reggeleken 20litert fel tudtam fogni.
A tartályok aljában van egy vékony réteg mészkő, ez fertőtleníti a vizet, gyakorlatilag olyan lesz tőle a minősége, mint egy ásványvíz.
Az öntözést az elején szivattyúval és időkapcsolóval próbáltam megoldani, de szárazabb időben 6-7nap alatt teljesen kiürítettem mindig így feladtam, ma már vödörrel öntözök hajnalonként, már 2 nyarat kihúztam így úgy hogy bő termésem is volt és egy ml-t nem öntöztem a kerticsapomról...
+mellé szalmamulcsozom.
#9-es, öröm olvasni, hogy vannak, akik már ennyire előre járnak!
Mi még viszonylag az elején tartunk, zömében a föld alatti munkákon vagyunk túl, meg idén tavasszal az udvart pofoztuk helyre, hogy nyáron legalább néhány hónapig élvezhessük a gyerekekkel a jó levegőt.
Meggyőződésem, ha kreatívan állunk hozzá, sok olyan probléma megoldható, ami egyébként lehetetlennek tűnik.
Azt hogy oldodtad meg, hogy a tetőről bemosott levelek ne tömítsék el folyton a csöveket?
Én emiatt átmenetileg letettem az esővízről. A falunak van egy összetákolt vízhálózata, ami ingyenes, de szárazság idején kb. 3 nap után porzik a tározó alja. Ebből gondoltam nem száraz időben pufferelni magunknak, egyszerűbb, mint a dugult csövekkel bajlódni. Bár melléképülettel együtt 230 m2-nyi épület van a telken, ami sok évnyi átlagcsapadék alapján évi 120-140 köbméter vizet tudna produkálni.
Szóval sok megoldás van még nyitva, amíg beszerezzük a tartályokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!