Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Makita UM 4030 elektromos...

Makita UM 4030 elektromos fűkasza (szegélynyíró) kapcsolóját miért kell tiszta erőből nyomni, hogy működjön a gép?

Figyelt kérdés

1000W-os elektromos Makita fűkaszám van. Elég sok jót olvastam a Makita márkáról, hogy minőségi, ipari szerszámgépeket gyárt. Ezért vásároltam évekkel ezelőtt a fenn említett szegélynyírót. Mint utóbb kiderült nagy hiba volt bízni ebben a márkában.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gép rendelkezik egy lágyindítás-kapcsolóval is. Tehát az indítókapcsoló megnyomása után nem mindjárt indul a motor, hanem késleltetve pörög fel az üzemi fordulatszámra. Azonban ennek nem sok köze van ahhoz, hogy a kapcsolóját a mutatóujjal teljes izomból kell nyomni, hogy ne álljon le a gép, illetve hogy egyáltalán elinduljon.


Simán lehetett volna olyan kapcsolót beépíteni ide is, mint amilyeneket a nagy sarokcsiszolókon alkalmaznak. (Több 2-3-4 ujjal lehetne nyomni a kapcsolóját, hogy ne görcsöljön be az ember keze 5 perc használat után.)


Neten utánaolvasva ennek a problémának, már másoknak is feltűnt ez a hiba. Tehát nem egyedi esetről van szó.


Elsősorban olyan személyek véleménye érdekelne, akik használtak már ilyen gépet, illetve akik Makita gépekkel dolgoznak.


Normális, építő jellegű válaszokat előre is köszönöm!



#szegélynyíró #Makita elektromos fűszegélynyíró #Makita UM 4030 fűkasza #Makita gép konstrukciós hiba #1000W-os fűszegélynyíró hibája
2017. febr. 8. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerviznél érdeklődnék, hogy cserélnek-e kapcsolót vagy rugót, ha nem készségesek, akkor kapnám szét a francba és mérném meg a rugóját, keresnék ugyanakkorát gyengébben, esetleg a kapcsolója helyett valamit. Nyilván ez én vagyok.
2017. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Szétszedtem már, de össze is raktam. (elment a kedvem attól, hogy én buheráljam a drága, "minőségi", új gépet) Egyébként a kapcsolót magát nagyon nem lehet szétszedni, mert préselt, egybeöntött alkatrész az egész.


Az a baj a kapcsolóval, hogy nagyon a "végén fog". Azaz csak akkor kapcsolja az érintkezőket, ha teljesen, csontig benyomom a gombot. Nem olyan kapcsoló van ebben a gépben, mint pl. egy fordulatszám-szabályzós fúrógépben.


Azért kell nagyon nyomni a gombot, hogy a kapcsolót mindig a végállásában tudjam tartani, mert ha nem így teszek és egy nagyon kicsit visszaengedem a gombot, akkor már oldja is az érintkezőket, és akkor leáll a gép.

2017. febr. 17. 07:48
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Írtam a szervíznek

2017. febr. 19. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!