Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség (az árán...

Mi a különbség (az árán kívül) a HSS CO és a HSS G fúrószárak között?

Figyelt kérdés

Üreges téglát kellene fúrnom, "strapabíró" fúrószárat kellene vennem, ezek közül valamelyiket:


[link]


vagy


[link]



#fúró #HSS CO #HSS G #üreges tégla
2016. szept. 12. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Téglához miért fémfúrószárakat választottál?
2016. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Co a kobalt ötvözésre utal,emiatt az acél fúrószár igen kemény alapanyagú ,és fúrható vele rozsdamentes és egyéb, magas minőségű acél,tehát szívósabb mint egy sima,vagy HSS gyorsacél fúrószár.

A kőzet fúráshoz viszont vídia betétes fúrószár ajánlott,így a linkeken mutatott fúrószárak erre eleve nem alkalmasak,,mert azok fémhez vannak kitalálva. A vídia(wolfrám karbid,vagy tungstein-carbide) a gyémánt után az egyik legkeményebb anyag és rendkívül kemény,közetfúrásra a legjobb .


Szóval rosszul tetted fel már eleve a kérdést ha téglát akarsz fúrni,mert a linkelt képek nem erre valók.

2016. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Legjobb tudomásom szerint a vídia-betétes fúrók ütvefúróként alkalmazva hatásosak. Tekintettel arra, hogy az üreges tégla esetében (Porotherm 38 k profi), vídia-betétes fúró használatával az üregeket elválasztó tégla-anyag összetörne, úgy gondoltam, hogy a fenti fúrók egyikével, óvatos fúrással talán eredményesen járhatok el.

Köszönettel fogadok minden további tanácsot.

2016. szept. 13. 06:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A keményfém betétet elsősorban nem az ütőmunka miatt alkalmazzák, hanem a kopásállósága miatt. A keményfém nagyságrendekkel kopásállóbb a gyorsacélnál, a linkelt csigafúró éle pillanatok alatt kimenne egy téglafalba.

Erre még jobban rásegít, hogy a falfúró homlokszöge semleges, míg egy fémfúróé erősen pozitív. Tehát a fémfúró éle könnyebben forgácsol, de sérülékenyebb is ami falfúrásnál nagy hátrányt jelent.

Valamint arról se szabad megfeledkezni, hogy a keményfém betét sugárirányba túlnyúlik az acél alaptesten, ezáltal könnyebben távozik a kőpor és nehezebben szorul meg a fúró. Ezzel ellentétben egy fémfúró csak minimális kúpossággal rendelkezik a szára felé, ami fémfúrásnál elégséges, de a kőpor nem tudna megfelelően távozni.


A vídiással is lehet ütés nélkül fúrni, téglát meg főleg. Ha nagyon precíz furatot akarsz, rá lehet élezni a vídiára, úgy hogy a hátszöget növeled egy kicsit. Akkor vinni fogja mint kés a vajat.


Ettől függetlenül egy sima pisztolyfúró nem hinném hogy összetörné a téglát belülről, az nem üt sokat inkább csak rezegtet. Persze ha mondjuk egy TE80-as Hiltiről van szó és tolod neki rendesen, az lehet összetöri.

2016. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a rendkívül részletes, korrekt és nem utolsó sorban értékes válaszodat!
2016. szept. 13. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Példának okáért csempét is vídiással fúrják, csak ütés nélkül. Ugyan így a téglát is lehet gond nélkül, sokszor fúrtam én is így.
2016. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 13. 19:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismételt köszönet a tanácsokért! Egy vídiabetétes fúrón a betétet - a tanács szerint - megköszörültem és hozzáhegesztettem egy szár-hosszabbítást (ugyanis egy 8 cm-es hungarocellel szigetel falba kellett fúrni). Az így kapott eszköz úgy vitte a téglát, mint kés a vajat - idézve az egyik válaszadót....
2016. szept. 19. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!