Generálfelújítás kalkulációm. Jól számoltam?
Sziasztok!
Gondolkozom egy társasházban egyik földszinti lakás megvételén. 45nm, jelenleg nagyon rossz kiosztással. Falak / burkolatok tragikus állapotban, bútor az összes kuka. A festő és burkoló munkákat magam szeretném csinálni illetve a falak kiverése után az új gipszkarton falat is. Így ezeknél munkaköltséget nem számolítam. Azonban van egy sarkalatos pont amihez nem értek és mindenképp szakember kell. Amit természetesen keresek is, amennyiben úgy látom valószínűleg megvenném a lakást és megéri belevágni, de ehhez előre tól-ig számokat mindenképp tudnom kéne. A konyha jelenleg rossz helyen van. Szeretném az ottani csapot teljesen "kiköttetni", és a lakás másik szegletében kialakítani egy újat. Természetesen még a falak festése előtt ennek ki kéne vésni új vízvezetéket a falban, és új csapot kiépíteni. Ennek a költsége teljesen ismeretlen számomra. A jelenlegi helyzetétől 6 méterrel arrébb kellene az új csap (a falon haladva 8 méter). A konyhában lévő vízmelegítőt le kéne szerelni-kuka. Jelenleg gázkonvektorok vannak a lakásban. Ezeket nem tervezném lecserélni. De a fürdőben és a konyhában lévő vízmelegítőt igen.Én FÉG EGV 5.2 RP Bojler-t néztem 15,500Ft-ért a konyhába, és egy egy valamilyen gázosat/villanyosat (50l)-es a fürdőbe ezek 30-100e Ft között vannak. Hogyan lenne jobb? Egy nagy gázos vízmelegítőt a fürdőbe és onnan vezetni csöveket konyhába, vagy mindkét helyiségben 1-1 kissebb? Melyik mennyibe kerülhetne (tól-ig min-max) Bekötésekkel együtt? Vagy inkább elektromos legyen, hogy ne keljen gázvezetékekkel is szánkázni? Továbbá megosztanám veletek a jelenlegi alaprajzot, és új alaprajzot, továbbá a teljes kalkulációmat. Ha úgy látjátok valamit kihagytam nyugodtan jelezzétek. A felújításra felső határ nincs, de józan keretek között nem szeretném túllépni a 1,5m huf-ot. Igazából az 1m-et se, de tudom, hogy rengeteg lesz majd a nem várt költség. (bútorokból még sok hiányzik)
Régi új alaprajz: [link]
Saját kalkuláció: [link]
Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást!
Szia
nagy érdemi hozzászólást nem tudok tenni . de ilyen kalkulálásokhoz általában még olyan 25-30% ot hozzá lehet tenni , pl gipszkartonnál nem írtál csavarokat ,szigetelő anyagot a falakba. vagy pl fuvardíjak ha van olyan autód amivel mindent haza tudsz vinni ahoz is kell benzin. .
Hasonló jellegű felújításon vagyunk túl, betonig bontás mindenhol, komplett újravezetékelés vízre, és villamos korszerűsítés új kiállások, rendesen külön körökkel, LED világítás. Egy panellakás kb 25 nm-es része(konyha, előszoba, speiz, fürdő, wc). Víz+fűtést ajtóbeépítést szaki csinálta, meg a beépített bútorokat. Bontás, villanyszerelés, falbontás, gipszkarton, burkolás festés saját munka.
Anyagbólminden jó minőségű, de nem "design" meg sznob dolgok.
Mindent "könyveltem"
Építőanyag, szaniterek, csövek, víz vill.szer.anyagok: 1.2 misi
Bútor + ajtók anyagára 850
Munkadíj 550 (Budapest)
Szerszámok,fogyóeszközök 150
Mosogatáshoz és fürdéshez is legyen közel a vízmelegítő, különben agyhugykövet fogsz kapni, és rengeteg vizet és energiát pazarolni. Szóval inkább 2 kicsi.
Igen a szigetelőanyag valóban hiányzik abból még nem döntöttem melyiket érdemes, és ezt el is felejtettem megkérdezni a hosszú hsz írása közben. Ha a hangszigetelés a fontos akkor melyiket érdemes? 400-500Ft m2-r-től indulnak de ugye csomagban kell venni úgyh. többet kell venni, egyelőre úgy gondolom az egy +30as tétel lesz.
A 90*210-es ajtók lesznek a gipszkarton falban, szerintem nem lesz szükség nagyobbra, vagy mi miatt kérdezted?
Az eszembe se jutott, hogy mi lesz a volt falak helyén. Könnyen lehet, hogy mivel a nappaliban megmarad a parketta, így csak a két kisebb szobában lenne PVC parketta. De akkor nem tudom mivel lehetne feltölteni. Esetleg oda beilleszteni bontott parkettát méretre vágva, ezzel megtörve a mintát? Passz... És igen a szerszámok is hiányoznak és azzal kalkulálni is kell az valóban még egy nagyobb tétel. A nem várt költségekkel pedig pont az ilyesmikre gondoltam, ezért is szabtam meg a 1,5m-es határt, folyamatosan bővítgetem a listát. Köszönöm az észrevételeket.
120-as ajtót írtál, ezért kérdeztem. A 210es már jó.
A járólap is nekem gyanúsan olcsó. Az a kategória, amire ha leejtesz egy poharat, szettorik.
Lehet, hogy leírtad már, de kérdezek:
- a műanyag ablakot a 2. hálószobára gondoltad? csak onnan fog fényt kapni?
- a harmadik belső ajtó hova kerül? 1., 2. hálón van, azt látom, és a harmadik?
- bejárati ajtó rendben van?
- a gépész nem fog neked fm árat adni, kimegy, megnéz mit kell csinálni és attól függően 20-50 e között megcsinálja
Vésni is kell a falat? A konyha mögött beugró az mi? Stang?
- Ha lebontasz falat (meg kellene nézni, hogy lehet -e egyáltalán!!), a padlót is javítanod kell és a mennyezetet is. Vakolt vagy festett vasbeton?
- Csempét, járólapot ki fogja lerakni? Nem csak ragasztót kell számolnod, hanem fugázóanyagot, fugakeresztet, sziloplasztot (azt amúgy festéshez is, akrilt, ajtók, ablakok mellé, tubusszámra), burkolatváltó sínt, esetleg küszöböt (ha fürdő, wc). Csempe, padlólap ára nagyon karcsú. Padlólapot ennyiért kopásállót, normális minőségűt nem kapsz.
- falfestéket mindenképp két rétegben számold, nekem kevésnek tűnik az ár amit írtál. Nem érdemes a legolcsóbbfal festeni. A szükséges eszközök megvannak hozzá?
- mosdó csaptelep, szifon és társai?
- konyhabútor 84ezerért mindent tartalmaz? (mosogatótálca, csaptelep)
Rengeteg mindennel nem számoltál, amivel igen, azzal nagyon a minimummal. Így nagyon mellé lehet lőni, mégha te csinálod a nagyja munkát is.
Igen-igen olcsó árakkal számoltam, de ezért is használok durva ráhagyást. Ha végül összejött minden költség, akkor azt fogom felszorozni, és az így kapott végösszeg után mérlegelek, hogy kell-e ez nekem.
A második hálószoba valóban sötét lesz, kis műanyag ablak csak a szomszédos hálószoba tetején lesz, hogy lehessen huzatot csinálni, illetve célszerűbb lenne egy zebra ablakos ajtót is rátenni, hogy a nappaliból a fény átjöjjön, viszont azt meg nehéz sötétíteni ha épp az lenne a cél. Még belekerülhetne akár egy homályos ablak is, de ott azt megint kéne sötétíteni. Semmi képp sem lesz az a szoba egy tökéletes szoba, a szeelőztetés is nehezebb lesz. A helyes kifejezés inkább az lenne, hogy az egy hálófülke lesz, se több se kevesebb.
A harmadik ajtó menne a jelenlegi fürdő ajtó helyére.
A fal bontással kapcsolatban már felvettem egy statikussal a kapcsolatot. Tégla építésű ház és a bontandó fal alapból elég keskeny valószínűleg nem teherhordó de erről mindenképp szakember véleményét fogom kikérni.
Mennyezet vakolt. Jó, hogy írod mert erre sem gondoltam azt a részt vakolni kell, de könnyen lehet hogy annyira fáradt már, hogy nem csak azon a részen kell.
Fugát szilót valóban kihagytam. /túl gyorsan akartam feltenni a kérdést.../
Járólapból azt hiszem ezt néztem ki (de nem mentettem el mert több is volt hasonló árban ami tetszett, ez még nyilván képlékeny)
A széria glettet 3 rétegben számoltam az első réteg jó vastagon amiből sokat visszacsiszolok, második réteg vékonyabb kevesebb csiszolással és a harmadik már hígabb egészen vékony, finom csiszolással. Alapozót is kétszer számoltam egyszer a glettelés előtt és egyszer a festés előtt. Festéket is két rétegben számoltam. Mennyezetre diszperzit mennyezetit, a falakra pedig intaller vagy héra fehér belső falfesték egy árban vannak.
Konyhabútort innen néztem
A mosogatótálca csaptelep szintén kimaradt a pubikált doksiból pedig azt már egyszer fel is írtam.
Úgy hogy az lesz, hogy még egyszer szépen nekifekszem pótolom a hiányzó dolgokat, illetve teszek linkeket is.
Addig is köszönöm, hogy vettétek a fáradságot a hosszú kérdés értelmezésére, és remélem vissza néztek még!
Üdv
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!