Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha valahova meleg vizet kell...

Ha valahova meleg vizet kell vinnem, ( Pl kisteher autóban, kutyakozmetika ) a bojlert fel tölthetem otthon meleg vízzel? Hogy ne az ügyfélnél keljen várni amíg hosszabítóról felmelegszik? Egyébb javaslat meleg vízre kisteherautóban?

Figyelt kérdés

#bojler #melegvíz #vízmelegítés #bojler feltöltés
2016. júl. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Már tegnap is olvastam az erre vonatkozó kérdésed.

Az már eleve hibás koncepció, hogy te az ügyféltől hosszabbítón keresztül vételeznél áramot.


Vízmelegítésre léteznek elektromos átfolyós rendszerű vízmelegítők, 3500W teljesítmény környékén. Persze víztartály akkor is kell, illetve a szennyvíz kezelést is meg kell oldanod. Egy ilyenhez szükséged lesz egy "combosabb" aggregátorra.


Vagy bojler, ezek 1500W teljesítmény körül mozognak, ide is kell egy jó aggregátor, de itt a másik probléma az, hogy ezt mindig utána kell töltened vízzel. (konkrétan: nem használhatod úgy, hogy nincs folyamatos utántöltés)

2016. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tennék 50L bojlert,előtte lenne 250 L vízes tartály egy szivattyúval ami egy áramláskapcsoló segítségével nyomást csinál a rendszerben.A szenyvíz külön 350 L tartályba folyna.A feltöltésnél amíg a bojler megtelik meleg vizet tennék a rendszerbe,hogy ne keljen várni a felmelegítésre.utána hosszabítón vagy agregátorral elfűttöget.így működhet? Köszönöm a hozzáértő segítséget.

Az átfolyós pont a nagy áramigény miatt lett elvetve.

2016. júl. 27. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb áramigény, ez kétségtelen. Ugyanakkor kevesebb helyigénye van a dolognak, és csak akkor ad meleg vizet, amikor szükséges. Ellentétben a bojlerrel, ahol mindenképpen fel kell melegítened az 50 liter vizet. Össz áramigényben itt sem jössz ki jobban, bár elég egy kisebb aggregát.


Persze az átfolyóshoz nagyobb aggregátor kell, az biztos.

Amit célszerűnek látok az az, hogy körül kell nézni, hogy minek mennyi az ára, és ez alapján eldönteni, hogy melyik lenne gazdaságosabb.

2016. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A bojleres rendszer egyébként így működhet? Azt tudom hogy a bojlerben lévő vizet nem tudom kinyerni ha elfogy az utánpótlás,de azonkívül működhet? Fel tölthetem meleg vízzel?

egyébként lessz lehetőség hosszabítón vagy agregátoron táplálni.attol függ van az ügyfélnél lehetőség hosszabítózni vagy nincs.

2016. júl. 27. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze működni fog így is. Feltöltheted meleg vízzel is, attól nem lesz baja.
2016. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2016. júl. 27. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom nem a kérdésre vonatkozik, de nem lenne egyszerűbb ha kibérelsz egy kis helyiséget vagy otthon kialakítasz egy kis szobát külön bejárattal és oda fogadod az ügyfeleket?


Egyébként kisteherbe nem értem hova akarsz te bojlert felrakni külön tartállyal meg mindennel egy külön szennyvíz elvezetővel és miért így szeretnél ügyfelekhez menni amikor szinte ezzel az egész tortúrával többe kerül a leves mint a hús. Persze rakhatsz meleg vizet bojlerbe és használhatod ideiglenes tartálynak. De ha nem megy benne az aktív anód rúd pikk pakk elrozsdásodik a belső tartály és mehet a szemétbe az egész cucc. Persze én is csináltam egy régi bojlerrel hasonlót ami nekünk kicsi is volt (80 liter) hogy kint az udvaron csináltam kis kerti tusolót. A terasz tetőre szereltem fel 400 literes fekete hordót amibe melegedet a víz és onnan a melegvizet szivattyú segítségével a bojlerba töltöttem bele és úgymond forgattam meg után töltöttem egyrészt azért hogy jó meleg legyen és úgy is maradjon, meg amikor a medencét töltöttük fel vízzel akkor működésbe hoztam a bojlert. Persze a bojler fedett helyen volt. Amikor jöttek a hidegek teljesen le engedtem a belsőt kiszereltem lepucoltam új tömítést vettem rá és bevittem a garázsba egy dobozba tárolni. Addig a bojler belső nélkül pihent a falon letakarva. Igen ám csak olyan szinten bepárásodott mert még a belső tartály fala meleg volt és befülledt mert teljesen le volt fóliázva hogy mivel nem volt benne aktív anód izé így ugye a pára lecsapódott a tartály belső falán és elkezdte enni a belső tartályt és persze amikor jöttek a nagyon hidegek ráfagyott ezzel tovább rongálta a cuccot és amikor jöttek a melegek és újra üzembe akartam tenni tiszta rozsda volt az egész ráadásul hálózati vízzel töltöttem fel és rákapcsoltam a fűtést hogy legyen benne meleg víz ami szép és jó, de pár hét alatt csöpögni kezdett és persze hogy kilyukadt. Jó pénzem annyira nem bánta de feleslegesen dolgoztam vele szinte. Azóta marad a sima hordós megoldás és ennyi.

2016. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!