Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teletetős mosogatótálcát...

Teletetős mosogatótálcát hogyan kell rögzíteni a mosogatószekrényhez?

Figyelt kérdés
Vettem egy Junoa Line konyhabútort, de erről sajnos fogalmam sincsen hogyan kell megoldani.
2016. máj. 31. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Direkt vannak ilyen spec. "fülek" hozzá. A tálcában körbe vannak lyukak,azokba kell beakasztani,és alul a munkalap szélén támaszkodnak fel.

Ahol ilyen alkatrészek vannak,ott lehet kapni.

Ha levehető,és még nem raktátok össze,akkor előbb a munkalapba szereljétek bele a tálcát...aztán az egészet rá a szekrényre.

2016. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Ki kell vágni a munkalapot az adott tálca méretre,és a tálcán található fémfüleket egy spéci karmos rögzítő csavarral(általában adják a tálcához) hozzá csavarozzák a munkalaphoz. De van aki nem csavarozza,hanem leragasztja szilóval,24 órára egy vödör víz súlyával leszorítva van
2016. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Én értem a kérdést, hiszen a teletetős mosogatónak éppen az a lényege, hogy magán a bútoron ül, nem érintkezik a munkalappal (a mosogató a munkalap).


Szóval, én is vettem egy blanco teletetőset a vaterán, és FOGALMAM SINCS, hogyan kell professzionálisan rögzíteni, mert SEHOL nem írják/rajzolják le, az angol nyelvű oldalakon sem.. Az enyémben van egy fakeret, valszeg ez ül föl a bútorra én ezt fogom valahogy rögzíteni.

2016. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm, a többieknek is, de a teletetőst jól írta az utolsó :) Végül én is arra jutottam, hogy gyártok bele egy fakeretet, amit szilóval pluszba be is ragasztok, és utána L vasakkal hozzáfogatom a szekrényhez az egész miskulanciát.
2016. jún. 1. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Aham, nem is rossz ötlet, ehhez totálisan akkora szekrény kell, mint a belső fakeret. Ezt most tulképpen magamnak mondtam, mert bútort most vadászok hozzá. :)


Ha működik, írd már meg lécci, hadd legyen a neten legalább ennyi infó, az olyan tanácstalanoknak, mint mi. :)

2016. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
vannak a boltban kis gyurmáék ami segítségével fel tudod tapasztani a tálcát. Légy boldog! - Teleba Oloivér
2016. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
van esetleg újabb tapasztalat ez ügyben? Most kellene megcsinálnom,és csak ezt a kérdést dobta fel érdemben a net
2019. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A sinks.cz oldalon egy pdf-ben találtam ezt:

Beépítés

A teletetős mosogatók helyettesítik a konyhai munkalap egy részét, így megtakarítható és növelhető a munkaterület. Így nem keletkezik nem kívánt hulladék úgy, ahogy a beépített mosogatók kivágásánál. Ugyanakkor azonban a munkalap kényelmesen kapcsolódhat a mosogatóhoz, hiszen a standard konyhai munkalapok szélessége 600 mm, vastagsága 28 mm, ami megfelel a teletetős mosogató paramétereinek. (a mosogató élének magassága 28 mm, a mosogató mélysége ill. szélessége 600 mm). A mosogatót közvetlenül az alsó szekrény korpuszára kell rögzíteni az alábbi módon:

• Ha a korpusz felső éle nincs kezelve, javasoljuk, hogy kenje be alkalmas víztaszító bevonattal vagy szilikonnal.

• Helyezze a mosogatót a szekrényre úgy, hogy a elülső éle illeszkedjen a munkalap elülső éléhez, vagy igazítsa be a mosogatót szükség szerint.

• A mosogató csomagjának részét képezi 4 „L” alakú, átlós kivágással ellátott műanyag rögzítőelem a mosogatónak a korpuszhoz történő rögzítéséhez jobb és bal oldalon.

• A rögzítőket helyezze a mosogató alsó szegélye mögé a szekrény korpuszához. A legjobb a korpusz szélétől 4 –5 cm-re. Mérje ki a rögzítőcsavar helyét közvetlenül az átlós kivágásban levő legnagyobb nyílás elé. Csavarja be a csavarokat, de ne húzza meg. A rögzítőket oldalra mozgatva (ütögetve) szoríthatja (vagy ellenkezőleg, lazíthatja) a mosogatót a szekrény korpuszához. A mosogató beszorítása után húzza meg a csavarokat.

• Szerelje fel a kifolyót, a szifont, a túlfolyót, az excenterikus lefolyóvezérlést (ha van) a mellékelt útmutató szerint. (Ez az előtt is elvégezhető, hogy a mosogatót beültetné a munkalapba)

• A szerelés befejezése után alaposan mossa le a mosogatót.

2020. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!