Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelési segítség?

Ejjike kérdése:

Villanyszerelési segítség?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek az ilyesmihez, de szeretném megcsinálni, mert ez a lámpa eredeti áron nagyon drága. Az üvegfújás megoldható lenne, már csak a villanyszerelési részt kellene kivitelezni.

[link] (a kérdéses lámpa a 124. oldalon van, 28 technical spcifications alcímmel /az oldalak duplán vannak/)

Össze lehet szerelni itthon is kapható alkatrészekből? Ha nem is pontosan ugyanilyet, de lényegében funkcióiban igen. Engem konkrétan az a rész érdekelne, ami az üveg lámpaburában van/ahhoz kapcsolódik.Előre is köszönöm a segítséget, ha valakinek lenne valami használható ötlete, annak nagyon örülnék:)



2016. febr. 19. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
71 oldalas a link.
2016. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, látom, csak nekem duplán számolta. Így a 62. oldalon lévőről lenne szó
2016. febr. 19. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Elektromos szempontból ahogy én látom egy G4-es foglat meg vezeték kell hozzá. A búrán kivűl van egy 12V-s táp, meg egy jack dugó, amivel csatlakozik a táphoz. Lusta vagyok átolvasni, érdekelne, hogy mégis mik az extra funkciók.
2016. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem ez nem egy bonyolult jószág. Több változatban gyártják. Amit az előttem szóló írt az a 12V-os LED-es kialakítás. Nagyjából bármelyik nagyobb barkácsboltban össze tudod hozzá szedni a dolgokat. A jack dugó ami szerepel az "kényelmi" megoldás a 12V-os kialakításhoz, de ez is kihagyható, beköthető közvetlenül a 12V-os táphoz. Veszel egy LED-es égőt, hozzá való foglalattal és 12V-os táppal. A tápot felszereled valahova a közelbe a falra, álmennyezetbe stb. (ezt inkább bízd szerelőre), onnan egy 12V-os vezetéket (megfelelő keresztmetrszettel) elvezetsz a lámpáig, a függeszték csövébe simán behúzható és akkor nem lóg ott vezeték pluszban, és bekötöd a foglalatba (Ezt is jobb szakemberre bízni). Megcsinálod a búrát, a függesztéket. Ha dimmelhetőt akarsz akkor dimmelhető ledes égőt és hozzá való dimmelhető tápot veszel.
2016. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. febr. 22. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!