Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegház építéshez ötlet?

Üvegház építéshez ötlet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Légy szíves ! Szánjál több energiát a kérdésed megírására.

Így csak buta válaszokat tudnak majd írni az emberek a "szerény" kérdésedre.

2016. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ki hogy csinalta kivancsi vagyok

en amit tervezek 4,5m szeles es 7meter hosszu 2,1m belmagassag

2016. jan. 11. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy szomszédom, aki volánnál dolgozott. Ő megvásárolt egy kiszuperált régi Ikarus kasznit, amiben minden ablak benne maradt. Valahol alul el lett vágva, mert a sárvédőívek már nem kerültek bele, és egy jó kis rögzítéssel le lett helyezve. Környezetbe illeszkedő színt kapott, kéménykivezetést, hogy fűthető legyen. Nagyon szuper üvegházat hozott létre, szinte télikertként tudta üzemeltetni. Elhúzható ablakok, felnyitható tetőablakok ezek mind megmaradtak, és nagyon jól használható lett, ha szellőztetésre volt szükség. Ha tudsz valami ilyesmit szerezni, világbajnok üvegházad lehet!
2016. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ablakcseréből visszamaradt ablakszárnyakból csináltam ,volt vagy 40 db-om.
2016. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem valami nagyon erős üvegből lesz a teteje, akkor érdemes betonvasból egy keretet készíteni rá, arra meg apró lyukú hálót feszíteni a nagyobb jegek ellen.

Ha télen is üzemel, akkor meg belülre csinálni egy "fóliasátrat", amivel sok energiát lehet megspórolni.

Én láttam már tetőlécből készítve ilyet egy kb. 200 m2-es üvegháznál is. (Betonvasból azért esztétikusabb.) A fólia kb. 20 cm-re volt az üvegtől.

2016. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is fontos kérdés, h mit akarsz az üvegházban tartani: dísznövényeket, palántát nevelni, zöldséget hajtatni,stb. Fűtést hogy gondolod? Nekem van egy 20 m2-es, félnyeregtetős, a teteje polikarbonát, ami igaz, h nem olcsó, de nagyon jó hőszigetelő, az oldala bontásból származó dupla üvegezésű ablakokból van, T-vas vázszerkezettel. Én cserepes dísznövényeket tartok benne, a ház központi fűtés rendszerére van kapcsolva.
2016. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem van egy bontott üvegekből, faszerkezettel, 20-30 cm magas tégla lábazattal, 2,5x3m. Trágyatalpat raktam alulra (20cm) de nem tud fagymentes lenni, fűteni kell benne. Most tervezek egy olyat, ami déli lejtőn föld alá lesz készítve, É-oldalon végig földben. Erre kíváncsi leszek, hogy fagymentes lesz-e, pincehatás miatt. Szerintem a üvegházak északi oldalát nem kellene üvegből csinálni, sőt valami tömeges hőelnyelő anyag kellene, pl. tégla-vályogfal vagy víz mint az aquapóniánál.
2016. jan. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!