Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha van egy sérült vezeték a...

Ha van egy sérült vezeték a falban, ami rövidzárlatot okozhat ha összeér a nullával vagy a földeléssel, elegendő-e, ha csak betömöm a lyukat valami tömítővel?

Figyelt kérdés

Elvileg az anyag ami kitölti a teret, megkötve megakadályozza a vezeték mozdulását, így nem lehet rövidzár.

A fal bontását el óhajtom kerülni. Elosztódoboz hozzáférhető helyen nincs, és nem is tudom, hogy hol van.

A ház nem saját, hanem bérelt.


Vezetéket talált egy csavar, ami rövidzárlatot okozott.

Egy polc volt a falon, amelynek csavarja mellett egyszercsak szikrákat szórt a fal, s kiment a biztosíték.

Jól olvastátok, az olvadóbiztosító, mert nem kismegszakító automata van.


2016. jan. 3. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
NE TEDD. A tomito terjedesenek iranyat nem tudod szabalyozni, ha veletlenul pont ugy kot meg, hogy a ket vezeteket osszetolja vagy epp csak athuz es folyamatosan szivarog az aram, mit csinalsz? Eletveszelyes ugy hagyni a kabelt, ki kell bontani, vagy a kotodoboznal aramtalanitani (kikotni). Lakastuzet kockaztatsz, csak szolok.
2016. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szeretném elkerülni a falbontást, ha doboz van is (nyilván kell lennie), nem tudom a pontos helyét.
2016. jan. 3. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Villanyszerelőként írok úgyhogy elfogult vagyok, de ez semmiképpen nem jó megoldás. Ami jó lenne: mivel tudod hol fúrtad el a vezetéket (ugye?), én csak bevésnék egy 65-ös dobozt oda aztán wago-val összekötném, van 65-ös doboztető, és el van intézve. 14 ft a doboz, 25ft a tető, attól függ hány felé ágaznak a vezetékek de legyen mondjuk 4-es wago 3db 3x35ft.
2016. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, tudom hol a hiba. amire én gondoltam, hogy ott kivágom a falat persze áramtalanítva, elvágom a sérült vezetéket, meghámozom mindkét végét, s összekötöm 30 amperes csokival (ennyi terhelésre van biztosítva a teljes hálózat, lehet, hogy kisebb terhelhetőségű csoki is elég), aztán betömöm a falat, elglettelem, s lefestem.
2016. jan. 3. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:

A kötődobozt kis kézügyességgel méretre be lehet vésni. Körben 5 mm-rel nagyobb lyukat vésel, és gipszelés után az egészet eltakarja a doboztető. Kötést nem teszünk közvetlenül falba, gipszbe, purhabba, stb...

Ráadásul a 65-ös dobozba igény szerint akár dugaljat is szerelhetsz.

2016. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Minden bizonnyal jól fog kinézni a konnektor a polc tartó helyén :)
2016. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a fal vissza lesz állítva eredeti állapotába, azaz festve, úgy hogy semmiek nyoma ne látszódjon
2016. jan. 3. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
A szar szőnyeg alá seprése nem minősül takarításnak. Nem beszélve arról, hogy nem a tiéd a lakás. Ha én lennék a főbérlő, és valahogy rájönnék, hogy az albérlőm egy ilyen esetben nem jelezte felém a hibát, és tróger, szakszerűtlen gányolással, az általad leírt módon cselekedett, veszélyeztetve a ház, társasház esetében pedig az egész lakóközösség élet és vagyon biztonságát, én simán feljelenteném az illetőt! Az, hogy béreled a lakást, nem jogosít fel arra, hogy ilyen lelkiismeretlenül javíts ki egy nálad keletkezett hibát.
2016. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd! Pontosan leírta a "3-as válaszoló" villanyszerelő kolléga, hogy mit kell ebben az esetben csinálni.

Fogadd meg!!!

2016. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!