Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ruhaszárítót lágyforrasztással...

Ruhaszárítót lágyforrasztással meg lehet forrasztani?

Figyelt kérdés
Háztartásokban általában használatos kétlábú, kihajtható oldalú ruhaszárítónak az egyik drótja levált a keretről. Hegeszteni nem tudok, vajon lánggal hagyományos cines forrasztással meg lehet csinálni? Gondolom a vasat összefogja a cin, de vajon mennyire lenne tartós?
2015. dec. 10. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyos feltételek mellett megjavíthatod, de csak díszként lesz ott, mert a teherbírása majdnem a nullával egyenlő.
2015. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trafó1 ***** válasza:
Ne is kísérletezz gyárilag ponthegesztéssel van odahegesztve, a legjobb amit tehetsz ha kiszeded és helyettesíted valamivel.
2015. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

meglehet.

kezdésnek teljesen fémtisztára kell csiszolni az acélt, majd sósavval és ecsettel kicsit bekenni a tiszta fém felületet, várni pár másodpercet majd mehet rá a forrasztáshoz használatos folyósító szer.

ha ilyened nincs, akkor sósavban cink (horgany) lemezt feloldasz, vigyázva mert hidrogén gáz keletkezik, és kizárólag csak szabadban védőfelszerelésben kell csinálni, mert ahogy a sósav érintkezik a cinkkel, azonnal erős endoterm reakció keletkezik, magyarán azonnal "felforr" a sósav.

ha márt feloldódott a cink a savban, tehát már nem pezseg és ki is hűlt, akkor kész a "forrasztó víz"-nek nevezett kémiai folyósítós szered.

ezzel szintén bekened a tiszta acél felületet, majd kezdődhet a melegítés szúrólánggal.

melegedés közben többször érdemes még bekenni a felületet, de úgy is észre veszed mikor lesz jó, mert ha a forrasztó ón (cin) szépen elfolyósodik a fém felületen, akkor nyert ügyed van mert ahhoz a felülethez már simán hozzá tudod forrasztani a drótot.

na már most fontos, hogy mind a két felületet, a drótot és a ruhaszárító csövét is külön cinezd be előbb, és mikor már megfelelően körbe vonta a cin, akkor lehet a két anyagot egymáshoz forrasztani plusz cin hozzáadásával.

ezzel a módszerrel egy nagyon tartós, és erős kötést lehet létrehozni.

sokat kibír, ha nincs feszegetve és erőltetve.

2015. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trafó1 ***** válasza:
82%
Igen de ezen idő alatt szépen leégetted a műanyag bevonatot a ruhaszárítóról.
2015. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs olyan berendezésed, ami ponthegesztésre képes, akkor kuka. Forrasztgatással, lánggal kínlódni nem ér annyit az egész kacat. Egyszerűen képtelenek ilyen eszközből tartósat, és javíthatót gyártani a kis ferdeszeműek. Miután feleségem az ötödik ilyen vackot selejtezte, elkapott az ideg, saválló vékony csövekből, és saválló huzalokból készítettem egyet, ami több mázsáig terhelhető, örök, mint a szegénység, és lefesteni sem kellett. Azóta működik szépen, sőt, kétezerhatvanháromban is még üzemképes lesz!
2015. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű,srégen a szomszédban autószerelő van. Mivel az enyém is tecsógazdaságos,kétezer ft-os ipari hulladék.így kettő pálca is lefittyedt. A műhelyben meg~ponthegesztették,lefestettem(2x)radiátorzománccal(az volt otthon)azóta,2éve jó.

Ha nincs ilyen ismerősöd,inkább szedd le,ne aggasson,ha javíttatni viszed,az út+a javítás a szárító árának fele,és festened is kell...és lehet,hogy a jövő héten egy másik pálca hagyja el magát.

2015. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ment a zöld kéz!

2015. dec. 10. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Berántózsinór és epokitt kombó mindig beválik. Első menetben a nyavalyás drót utolsó 5 centijét bevonnám frissen kevert epokittel, és a berántókötéllel belülről kifelé kötözném rá a szimpla csomókat egymás mellé, kifelé haladva (mint a kötőtűn az első sor, valamelyik nagymama vágni fogja). Második menetben a keret szomszédos két-két centijét nyomám teli ragasztóval, és megfelelő feszességűre (lazaságúra) állítva a drótot tekerném rá a berántókötelet a ragasztóra ki, vissza (esetleg újra kenegetve, ha nem elég a ragasztó a második rétegre), majd másik oldalra ki és vissza. Aztán még egy kis ragasztófürdővel 2-3 centi vissza a drótra, tekerni elég kell legyen. Ha ez is megköt, olló, és kész a nagy mű. Merem állítani, hogy nem ez lesz a gyenge pont, cserébe trendi módon harciasan csúnya.
2016. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!