Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fémre mennyire jó a tempera/ol...

Fémre mennyire jó a tempera/olajfesték?

Figyelt kérdés
Pl ha egy fémrudat akarok lefesteni vele...
2015. nov. 23. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tempera biztosan nem jó, elég egy kis nedvesség, és felázik.
2015. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:

A fém nem issza be de ha beinná akkor is vízzel leáztatható róla. Még papírról is leáztatható. Azért mert ez száradás után vízzel oldható marad. De pl az akril vízoldású festék, de az száradás után már vízzel nem oldható. Vagy egy falfesték is lehet vízoldású de száradás után van amelyiket a víz már nem oldja, mosószeres víz viszont igen (lúgosban oldódik száradás után is).


Menj be festék boltba és kérj fémre való festéket, megmutatják mik vannak, különféle mennyiségben kaphatóak, érdemes lehet zsírtalanítót is venni hozzá, esetleg ecsetet olyan méretben.


A zománc festék pl jól kiterül ha megfelelő vastagságú felhordás után, szép sima felület lesz, de ha kicsit többe kerül rá megfolyik. Érzékkel kell felkenni.

2015. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
Na benéztem :D az előbbit a temperára írtam. Olaj jó lehet.
2015. nov. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Zománcfesték kell rá.

Az előző tanácsadóhoz csatlakozva: ha melegben festesz vele, akkor oylan gyorsan szárad, hogy meg se tud folyni. De az egyneletes felszín érdekében én szivacshengerrel szoktam végigmenni rajta, mikor már kicsit száradóban van.

Van benne egy kis gyakorlatom, mert magamnak én festettem mindent. Elvállalom másnál is, ha kell.

2015. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az akrilról: Festettem fémet is akril spray-vel, hát fémfelületen nagyon rosszul viselkedik. Volt, amit teljes száradás után 4-szer kellett újra festenem még. Egyszerűen megfolyik rajta.

Műanyagon, gumin, fán, bútorlapon, üvegen remekül lehetett dolgozni akrillal, de fémen rettentő vesződős!

2015. nov. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Akrilt és falfestéket a festékek különbségei miatt írtam. Zománc szerintem is.
2015. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!