Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet az oka annak, ha a...

Mi lehet az oka annak, ha a dekopírfűrészben a fűrészlap "megég"?

Figyelt kérdés

Egy régi fa ajtót (kb 5 centi vastag) akartam szétvágni, és a fűrészlap szó szerint megégett , pedig ekkor még csak kb 35 centit vágtam le.Szerencsére volt több lapom, amiket ezután 10-15 centinként cserélgetnem kellett.

Mit rontottam el? Gondolom ez nem normális. Fára valóak voltak a lapok, és a gép leírása szerint 7 centiig vágja a fát.

Nem a legnagyobb fokozaton kellett volna vágni?



2015. nov. 23. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen, a gyors vágási sebesség égeti meg a lapot, sőt a lapok között is lehet válogatni attól függően, hogy puha vagy keményfához kell-e.
2015. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
kisebb fokozat valóban szerencsésebb lett volna, az első után visszavehetted volna.
2015. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az tévesztett meg, h a haszn. utasításban az szerepelt, h fát a leggyorsabban kell vágni. Nekem sem tűnt logikusnak, de akkor ezentúl visszaveszem asebességet.
2015. nov. 23. 08:06
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Dörzsöld össze a tenyereid nagyon gyorsan és erősen. Itt is ez történt csak sokkal gyorsabban.


Egyébként ha tudod, hogy 10cm után tönkremegy akkor megállsz 5cmenként megvárod, hogy kihűljön majd folytatod

2015. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

merem feltételezni, hogy az eddigi válaszolók még életükben nem fogtak dekopírfűrészt...

nem, nem kell 5 centinként megállni és várni hogy kihűljön, egy valamire való fűrészlap, nem fog megégni.

minél kisebb fokozaton vágsz, annál jobban tépi a fát és erőlteted a gépet is.

akkor ég meg ha életlen, vagy egyszerűen szar minőségű anyagból van, és a fa kiveszi az élét pillanatok alatt.

tapasztaltam már én is hasonlót, hogy az olcsó silány fűrész lapok szinte azonnal megégnek, és semmi éle nem marad.

ellenben egy Makita, vagy Hilti lap, ha rendeltetés szerűen van használva, akkor nagyon sokáig bírja.

az ilyen barkács áruházas gépek mellé szoktak grátiszba adni ilyen "minőségi" fűrészlapokat, na annyit is érnek, mint amit a kérdező leírt róla.

2015. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5ös válaszó:


A fűrészlap vadiúj Makita , fára való volt. Se noname, se életlen.

2015. nov. 23. 09:17
 7/9 A kérdező kommentje:

4 es válaszó:


Köszönöm kioktató hozzászólásod.Ha egy óvodás gyereknek, vagy egy szellemi fogyatékosnak magyarázol ilyen fölényesen elemi fizikát, az rendben van, de én egyik halmazba sem tartozom.

Válaszod óta dörzsölgetem is a kezem rendesen. Tényleg melegszik. Hihetetlen :-)

Ha elolvastad volna azt, amit írtam, felfoghattad volna, hogy 10 centinként vagdosva NEM égett meg a lap, mert cserélgettem őket egymás között. (gyorsabb, mint megvárni egy darab kihűlését) Az égés az első, több mint 30 cm es darab vágása után következett be.

2015. nov. 23. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vastag fához a lehető legdurvább, azaz nagy fogú fűrészlap kell. Ellenőrizni kell, hogy megfelelő-e a fogterpesztés, ami a lap súrlódását hivatott megakadályozni. És igen ajánlatos megfelelő távolság (30-50 cm) megtétele után szappannal megkenni a fűrészlapot.
2015. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor az lesz a baj, hogy nem a legnagyobb fogú, hanem a fa elvágására való lapok közül a leges legkisebbet választottam. :-( De ez után nem követem majd el ezt a hibát.
2015. nov. 23. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!