Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Reflektor lámpára két mozgás...

Reflektor lámpára két mozgás érzékelö be kötése? Meg valositható?

Figyelt kérdés
Magyarul egy lámpának két mozgás érzékelőt kötni pl ellentétes irányba.igy durván 360 fokba érzékelne .

2015. júl. 6. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, párhuzamosan kötöd be
2015. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ahogyan az előttem válaszoló írta. Ugyanazt a fázist fogja megkapni a lámpa, csak nem az egyik érzékelő zárja az áramkört, hanem a másik.
2015. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván párhuzamosan kell kötni, és a kettő egymástól független. Azt a vezérlést, amit az egyik érzékelő nyitott, azt az egyik zárja le, amit a másik nyitott, nyilvánvalóan csak a másik képes lezárni. Ha az egyik miatt már világít, és a másik érzékelő is bekapcsol, a párhuzamos kapcsolás miatt semmi különös nem történik, lekapcsolni a második érzékelő idejének lejárta után fog (ha kb azonos időkre vannak állítva).
2015. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kettes vagyok. Utánam következő jól írta, de úgy veszem észre, félreértette amit én írtam. Szó nem volt arról, hogy az egyik érzékelő amit felkapcsol, azt a másik fogja lekapcsolni. Érthetőbben így hangzik: Ugyanazt az áramkört tudja működtetni mindkét mozgás érzékelő. Ha az egyes látóterében mászkálsz, akkor az fogja működésbe hozni a lámpát, ha a kettesébe, akkor az. Lekapcsolni pedig akkor fog a lámpa, ha lejár a beállított ideje annak az érzékelőnek, amelyiknek a hatósugarában utoljára jártál.
2015. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!