Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthon könyvekből, netről...

Otthon könyvekből, netről tanulva eltudok jutni a kovácsolásban olyan szintre hogy magamat kovácsnak tudjam mondani?

Figyelt kérdés
tudom hogy a régi mesterek szintjét sose fogom elérni!sajnos nincs a közelben akitől tudnék tanulni ezért kénytelen vagyok önszorgalomból tanulni.eljuthatok egy olyan szintre netről,valamint a kovácsolás alapjai és a kovácsművesség című könyv segítségével szerintetek?
2015. jún. 17. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
gyakorlat teszi a mestert
2015. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elméletet elsajátíthatod, megmondhatod miket kéne összeötvözni, de a konkrét kovácsolásról fogalmad sem lesz.
2015. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy szorgalommal, és szerencsével valameddig eljuthatsz.

Egy igazi mester pár óra alatt többet mond és mutat meg, mint egy hónap alatt a Netről össze tudsz szedni.

A neten rengeteg butaság van, amit nehéz a hasznos információtól szétválogatni

2015. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan ez, mintha a súlyemelést szeretnéd könyvekből megtanulni. Olvashatsz utána, elméletileg felkészült lehetsz, de ettől még csak rádiókommentátornak lennél jó, súlyemelőnek semmiképpen nem...
2015. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mániád, az felbecsülhetetlenül értékes dolog. Ha beszerzed a felszerelést, az is. Ha annak ellenére is erőlködsz vele, hogy nem igazán gyalogoltál végig az adott feladatig vezető úton, az is pozitív rövid távon. De nagyon ajánlott minél hamarabb egy jó mester, nehogy véletlenül pár száz tévedést és rossz beidegződést közé zavarj a szakszerűségnek akár egy életen keresztül is!


Nekem a hegesztés volt ilyen. Amikor a mester először megmutatta az adott feladat végrehajtását, akkor egy ideig rá se ismertem a varratomra, olyan jó lett. Aztán mindig ez volt egy-egy kis bemutató után, még gyakorlottabban is. Csak megkértük, és szinte feltöltődtünk, meg mintha hagyott volna valamit a varázslatból maga után, mert egy darabig tényleg nagyon hűen sikerült követni.


Teltek a hónapok, és ez egyre inkább átadta a helyét a gyakorlottságnak. Alapszinten, de nagyon jól, mindenki tudta már, amit kell. A többi már évek gyakorlása, de végre a helyes módon, helyes elgondolásokkal, és jól megerősített, hiánytalan elméleti rákészültséggel. Ez ugye az elméletnek az a csekélyke része, ami nap mint nap előfordul a gyakorlatban.


Elkerülhetetlen, hogy mestert keress. Előfordul, hogy nem jót találsz. Az ilyesmik az égben köttetnek. Amikor megvan, mindketten tudni fogjátok. :)

2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) keresek de a közelben sehol se találok egy mestert se.akik voltak ahogy hallom már mind meghaltak... :(
2015. jún. 20. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Szoktam látni kovácsot ilyen vásár jellegű rendezvényeken. Lehet, hogy nincs webshopja, de dolgozik, mert látszik a munkáján a gyakorlat... :D Érdemes lehet utánafaggatózni, akár gyakorin is. :)
2015. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát még próbálkozom.nem nagyon találok sajnos mestereket :(
2015. jún. 21. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!