Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 3 db 10 amperes megszakító...

A 3 db 10 amperes megszakító közül lehet csak az egyiket kicseréltetni 16 amperesre a szolgáltatóval?

Figyelt kérdés
Három áramkör van, mindegyikhez 10 amperes megszakító. Az egyik áramkörön olyan elektromos eszköz van, aminek kevés a 10 amper, így annál szeretnénk a teljesítményt megnövelni 16 amperre. A kérdés az, hogy lehet a teljesítményt egyenként módosíttatni, vagy csak mind a hármat kell akkor növelni? Nem akarok 60-70 ezer forintotkidobni ezért.

2015. jún. 9. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Lehet
2015. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

3 fázisnál mind a 3 nak egyformának kell lenni .

De már alapból is nagyobb járna .

2015. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
sztem egy fázis van nála és mondjuk a konyhai körnek akarja cseréltetni a kismegszakítót, de azt meg egy sima villszer is kicseréli
2015. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy igaz a konyhai körnek kellene 16 amperosnak lennie, de a szekrényben lévőt csak a szolgáltató cserélheti ki és Ő növelheti a teljesítmény tudomásom szerint.
2015. jún. 9. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem kell egyformának lennie kedves 2-es válaszoló. Három fázisnál minimum 36A-nak kell lennie, ami úgy jön ki, hogy 10-10-16, miután 12A-os kismegszakító nincs. Érdeklődj utána a helyi áramszolgáltatónál De pontozz le nyugodtan... Ha nem tudsz valamit az nem szégyen, de akkor ne okoskodj bele mindenbe.

Tehát továbbra is fenntartom az 1-es válaszban leírt véleményemet: LEHET!

2015. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Az oránál levö kismegszakitokrol van szo?
2015. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Lehet...egyik rokon pár éve ugyan így járt el.

Csakhogy! Attól is függ,hol vagy helyileg. Az áramszolgáltató egy kvóta szerint előre tervezi a hálózatbővítést,ha nem "férsz bele",lehet,hogy várnod kell akár 2~3 hónapot is.

Én úgy tudtam,hogy 32A jár "alanyi jogon",a többiért kell fizetni.

2015. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen az óránál lévő megszakítóról van szó.
2015. jún. 10. 06:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Háztartási hálózaton díjmentesen kérhető teljesítmény növelés, 32 amperig. Az felett már fizetni kell. Ki fogod tudni cseréltetni csak az egyik kismegszakítódat is 16 amperra, de abban az esetben 4 amper teljesítmény növelést meg kell vásárolnod. Én jó pár éve csináltattam a rendszeremet, mert háznál is van egy kis műhelyem, ahol kisipari tevékenységet végzek. Kezdetben volt 3 x 10 amperom. Jelenleg van 3 fázis, egyenként 25 amperrel, de azzal kezdték nálam, hogy a ház és az oszlop között légvezetéket cseréltek, nagyobb teljesítményűre, ezzel egyidőben raktak fel egy vezérelt fogyasztásmérőt is, éjszakai áramhoz, valamint kapcsolószekrényt, a belevaló cullangokkal. Négyszázezer körül volt a vége, és ennek jelentős része (nem tudom már pontosan mennyi, de emlékszem, hogy kiakadtam rajta) az E.on felé fizetendő teljesítménynövelési díj volt. Belekerült egy csomó pénzembe, hogy ezentúl erősebb áramot vehessek igénybe, azaz többet fogyasszak, és többszöröse legyen a villanyszámlám, mint előtte volt. Ez majdnem olyan, mintha a boltban külön díjat számolnának azért, mert két kiló kenyér helyett huszat szeretnél a jövőben vásárolni, ezért fizesd meg annak a plusz polcnak az árát, amit be kell építsenek a nagyobb kenyérkészlet miatt. Vagy ezt csak én érzem igazságtalannak? A kérdéshez még annyit, hogy a három fázis esetében én is úgy tudom, hogy lehetnek a kismegszakítók külöböző teljesítményűek.
2015. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 puritan ***** válasza:
100%

Természetesen lehet egyenként, fázisonként is teljesítményt növelni. A 10A-os után 16A-os kismegszakító következik, ez a legkisebb lépcső amit kérni lehet. 32A-ig lehet "ingyen" terjeszkedni, ez után amperenként 3600Ft+Áfa hálózatfejlesztési hozzájárulást kell fizetni. Ezt a kérdező esetében 4A-re kell kifizetni. Ezen kívül lesz még 5-6 ezer Ft kiszállási díj.

Azt azonban tudni kell, hogy ha nagyon régi a fogysztásmérő hely, megkövetelhetik a szabványosítását, ami egy jókora műanyag villanyóra doboz beépítését jelenti. Ezt csak az áramszolgáltatóknál regisztrált villanyszerelővel lehet elvégeztetni. Ha ebbe az irányba megy a dolog, akkor igen csak 100eFt nagyságrendjébe kell gondolkodni.

2015. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!