Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van itthon egy mobil klímánk,...

Van itthon egy mobil klímánk, de nincs meg a kivezető csöve, ami a meleg levegőt vezeti ki. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Ha simán bekapcsolom, érek el hőnérsékletcsökkenést?

Ti mit tennétek?

A lakásban 38 fok van jelenleg, mert fából van, izzadok mint egy ló, de a klímát ma kaptam az egyik ismerősömtől!


Mit tegyek?

Gyors tipp és egy esetleges későbbi tipp, ha már nyitva lesznek a barkácsboltok?


Köszi!


2015. jún. 6. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha simán bekapcsolod csak még melegebbet csinál, mindenképp ki kell vezetni egy csövet. Esetleg ha nyitott ablakhoz közvetlen odateszed a hátulját, ahonnan kijön a tűzforró levegő akkor lehet ér valamit ,ovel több hideg levegőt fpg a lakásba fújni.
2015. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és én praktikerben szoktam látni ilyen légelvezetőket, amik jók lehetnek mobil klímához, a szaniter osztályon, de szerintem ott tudnak segíteni mi kell.
2015. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Praktikerben ilyet keress:

[link]

2015. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi, mindenkepp veszek majd ilyet! Mar 20 perce megy, nyitott ablaknal nem igen hul a szoba :/

Viszont vizet nem enged sehol....

Lehetseges hogy nem is fog?

Vagy csak nem veszem eszre?

Es orankent milyen mennyisegre lehet szamitani?

2015. jún. 6. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szabadon közlekedhet a kinti és benti levegő, akkor semmit nem érsz el, csak hatalmas áramszámlát csinálsz magadnak és megpróbálod lehűteni a földgolyó légkörét....Akkor már egy egyszerű ventilátor is jobb.
2015. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Viszont vizet nem enged sehol..."


Nem fog, van az aljában egy tartály oda gyűlik, ha az megtelik majd megáll.


Persze ha hűtésre kapcsoltad, nem levegő keringetésre.


No persze ha tényleg klíma, és nem az a jóféle jéggel működő "léghűtő" berendezés. Mondjuk annak nincs is kivezető csöve.

2015. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Klíma, tutira :)

Viszont tartályt nem találtam rajta... Van egy olyan mintha az lenne, de egy csepp csem jött 45 perc alatt eddig...

A kivezetést megcsináltam , alul korberaktam parnakkal, felul egy lepedo, kozepen egy fa deszka...


Meleg keves jon be nagyon, a tobbsege kimegy az ablakon!

Viszont a hideget nagyon jol nyomja, de a szoba nem igazan hult eddig...

Max 3-4 fokot.

2015. jún. 6. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:

"Meleg keves jon be nagyon, a tobbsege kimegy az ablakon!

Viszont a hideget nagyon jol nyomja, de a szoba nem igazan hult eddig... "


Nos azt tudnod kell, hogy az ún. mobil klíma kissé másképp működik, mint a split klímák. Ugyanis a split klíma a szaobában keringeti a levegőt, míg a mobil klíma a lakás résein keresztül szívja be azt a levegőmennyiséget amit a kivezetőcsövön kifúj az utcára. A beszívott levegő pedig meleg. Ráadásul a lehűtött levegőt előbb a hűtőközeg visszahűtésére használja, és csak utána fújja be a szobába. Így a mobil klíma kevésbé hatékony, de legalább zabálja az áramot.

Ezért van az, hogy nemigazán hűt.

2015. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!