Melyik bojlert válasszam? Esetleg vásároljak (ennyiért már van) átfolyós rendszerű vaillant elektromos vízmelegítőt?
1: [link]
Árban megfelel és a mérete is elég nagy, mert egy 240 literes sarokkádunk van amit hát ha nem is minden nap, néha azért szeretnénk feltölteni vízzel!
Ez pedig lehet, hogy bóvli, de az tetszik benne, hogy azt sugallja, télen le is lehet kapcsolni, és a fűtőkörre kötve lehet vele vízet melegíteni, viszont lehet, hogy a sarokkádat nem tudom vele feltölteni teljesen vízzel. Illete kérdéses az is, hogy max hány fokos víz mehet be a csőspirálon, nem találtam erről infot.
Még amit néztem az ez az ÁTFOLYÓS, nyomás alá helyezhető kis vízmelegítő:
Ez elvileg csak akkor melegít, ha megnyitom a csapot, elég jó megoldásnak tűnik, mert általában koncentrált vízfogyasztásunk van, de az ára is elég húzós azért.
2 liter / perc nem tudom elég-e zuhanyzáshoz, illetve gondolom új vezetéket kéne hozzá húzni a villanyórától is, azt nem kalkuláltam bele az árba, ha meg úgy vesszük, lehet jobb lenne az a bojler, amelyiket rá tudom kötni a fűtésre. (azt nem is tudom, ilyenkor le kell kapcsolni, ha rákötöm, hogy a fűtőspirál ne melegítsen)
Szerettem volna olcsón megúszni ezt a bojler dolgot de nem lehet. Ráadásul 55-ért már mosógépet is kapok most akciósan, az is kell.... de szeretnénk már használni a fürdőszobát is.
Kedves Kérdező!
A végén kezdeném. Az utolsó, az átfolyós rendszerű elektromos vízmelegítő, ami a legkevésbé nyerte el a tetszésemet.
Egyrészt biztos, hogy új vezeték kell neki a villanyórától, de az is meglehet, hogy a villanyóra alatti kismegszakító értéke is kicsi lesz. Annak a megnövelése pedig 32A fölött már fizetős az áramszolgálató felé.
Elvileg 3,5kW teljesítményű. Ehhez 16A-os biztosítóértéket ír. De kicsivel nagyobb vízhozamra már 20-25A-os biztosíték kell, ami majdnem 6kW teljesítményt jelent. Ez egy lakás keretei között nézve nagyon sok. A gatyádat ráfizeted a villanyszámlára. Valamint 25 C fokkal tudja a viz hőfokát megemelni. Ha 10 fokos a csapi víz, a 35 fokos fürdővízben nem lesz meleged.
Egy gázos, átfolyó rendszerű vízmelegítő teljesítménye 20kW körül van. Ez tud akár 60 C-fokos vizet is csinálni, normális vízhozam mellett. Villannyal ekkora teljesítmény már ipari méreteket jelent.
Összefoglalva: irreálisan nagy fogyasztás árán langyos víz, minimális vízhozammal.
A második, a 80L-es bojler.
Nos ennyi víz akkor is kevés egy családnak, ha 100 C-fokosra melegíted. Az pozitív dolog, hogy bizonyára van benne egy hőcserélő, amit a fűtésrendszerhez lehet csatlakoztatni, de a 80 liter akkor is 80 liter marad.
A 120L-es bojler.
Szerintem ez is elég karcsú egy család számára. Mivel a testhőmérsékletünk 37 C fok, ettől kicsit melegebb víz alkalmas a fürdésre. Ahhoz, hogy 38-40 fokos vizet kapj a kétszer ekkora kádba, a bojler 120 literjét közel 80 fokosra kell melegítened. Nem vagyok benne biztos, hogy ez okos dolog.
Nem biztos, de hallottam valami olyan előírást, hogy balesetvédelmi okból a melegvizet nem szabad 60 foknál melegebbre fűteni, mert az már égési sérüléseket okozhat.
Összefoglalva, én vagy egy kicsivel nagyobb villanybojlert javasolnék, de az ideális megoldás az átfolyó rendszerű gázbojler, vagy olyan gázkazán lenne, ami meleg vizet is tud csinálni.
Szia, csak ketten vagyunk a párommal és általában egyszerre szoktunk a nagy kádban lefürödni.
Így talán elég a 120 literes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!