Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tengelykapcsoló? Többi lent

Tengelykapcsoló? Többi lent

Figyelt kérdés
miben van vagy honnan lehetne olyan kuplungszerkezetet szerezni? ami nem nagyobb átmérőjű mint 20-25 cm. és elég nagy erőt nyomatékot tud átvinni. fordulat az 5-60 fordulat/ másodperc. az erő pontosan nem tudom hogy mekkora jön ki de a meghajtó motor 60 lóerős és áttétel sorozat van utána és ide lenne szükségem egy megszakításra.

2015. jan. 20. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mekkorára lehet terhelni,de a drótfonó(automata) gépeken elektromos mágneskuplung van. Igaz ott csk 3,5~5 le-s motorok vannak.

[link]

2015. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hú hát öööö. igen ez nagyon fasza meg minden csak eléggé zsebbe nyúlós!!! valami hagyományos mechenikus ra gondolnék de ha ilyen az se baj de vagy max 10-15 ezer körül szánnék erre többet nem tudok, meg hát nem ér annyit az egész találmány mint ha ezt beleteszem 60 ért. De azért köszi az ötletet.
2015. jan. 20. 13:24
 3/10 anonim ***** válasza:
valami autóból bontott?
2015. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen körmös kuplungot nézzél hozzá, bár azok sem olcsók..
2015. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az autós ötlet jó lenne csak mind nagy amiben kicsi volt az a trabi de az nem bírja ezt a nyomatékot amit nekem kell és leégne állandóan ( tapasztalat láttam máshol és nem volt bejövős)

körmös ??? még nem hallottam ilyet hát menet közben hogy csatol az össze?? mert hogy szét az rendben de ilyen fordulatnál azért azt nem tudom elképzelni. De hát lehetséges mondom még ilyet nem hallottam.

2015. jan. 20. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Közben kérdeztem délután pár dolgot a drótfonótól...

Ezek 12V-s 5~7 lamellás kuplungok,100 és a nagyobb 160 newton-ra tervezett.

Nekem semmit nem mond...de lehet,hogy neked mindent.

Mivel felszámolta a műhelyt,van neki eladó is,ha kell, összehozhatlak vele---Szegeden van.

2015. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, valószínűleg rosszul értelmeztem a kérdést! Nem gondoltam, hogy menet közben akarod leválasztani.
2015. jan. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi hát nekem kicsit mesze van szeged igy a személyes találka kilőve. mondjuk jó volna tudni hogy az ami van az mit bír és mennyi az ára. mert hát amit belinkeltél oldalt ott azért írtak olyat hogy majdnem 1000 N -t bír és az már jó volna de a száz a kicsike hát a trabant kuplung is bír vagy 300 at és az kevés. De ha más nem lesz kihagyom csak akkor nem tudom megszakítani hogy hajtson a tlt az olajszivatyú, úgy hogy megállok azért kéne bele hogy függetlenné tudjam ezeket tenni egymástól.
2015. jan. 21. 07:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Sport motor váltó és kuplung?

Szerintem van a neten, összetört, tönkrement motorkerékpár, amiből meg lehet vásárolni. Nem lehet túl drága..

És ott van 100Le és 13 000 es motor fordulat is.

2015. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a motor váltóval az a baj hogy nem szárazon megy annak megint ház meg szimeringes tengely. az már megint nagy lesz így, meg hosszú a sok lamella miatt, de köszi.

no meg az a 100 ló az nem egyenértékű egy 1.6 D motorral. Meghát kistraktor lesz ez a szerkezet öszkerekes és azért a négy kerék ha fog azt a kuplungot szétküldi. mert hát eredeti végsebessége 150 körül van ez levan áttételezve 30ra ott azért lesz nyomaték.

2015. jan. 21. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!