Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezek a horgoló tűk jónak...

Ezek a horgoló tűk jónak számítanak? Vagy jobb az olyan, ami "nyeles"?

Figyelt kérdés
[link]
2014. dec. 10. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt igazán akkor tudod, ha kézbe veszed:(

Az enyémnek guminyele van, nekem az kényelmes, mert nem csúszik. (Mondjuk nem vagyok akkora horgoló-ínyenc, bár szeretek horgolni, én mindent egy 4,5-essel készítek:)) Szóval 22 db nekem egy kicsit soknak tűnik:)

2014. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneket szeretem. Jobban kézbe lehet fogni, és tuniszi horgoláshoz is jók.
2014. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi áll kézre. Én is jobban kedvelem ezeket, de a guminyél kezdőnek hasznos, nem csúszik annyira. Ha izzadós a tenyered, talán kényelmetlen lesz. (Nekem nagyon pici kezem van, nagyobb kézhez talán jobb egy vastagabb nyelű.)
2014. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még nem tudok horgolni, csak nagyon szeretnék. Nagyon szeretek gyöngyöt fűzni, de azzal az a gondom, hogy nem tudom akárhol csinálni. Sokat utazok és sokat olyan alkalom akad, amikor várakozom, és mindig is elbűvölt a horgolás, úgyhogy itt az ideje, hogy megtanuljam. vagyis kezdő vagyok. :)

Csak árban ez elég kedvezőnek tűnik, de máshol azt olvastam, hogy "fémszagú" lett valaki keze az ilyenektől. Találtam hasonlót, azok műanyagok egészben.

Minden tanácsot szívesen fogadok

2014. dec. 10. 20:39
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

a 10 db-os az milyen?

2014. dec. 10. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak nagyméretű tűből van fa, de kényelmetlennek találtam. Viszont ha csak most kezded, ne készletet vegyél, mert nem kell, elég egy vagy maximum két méret és ahhoz fonal. 4-5 és közepes vastagságú fonal megfelel, elképzelhető, hogy a horgolás mégsem a te világod, akkor meg ott állsz egy rakat tűvel. Így is idő, mire minden méretet használnál. Ha mégis megtetszik, érdemes beruházni egy teljes készletbe. Később nem lesz gond, ha a legtöbbet használt tűméretből többféle is rendelkezésedre áll (nyeles, fa, műanyag, fém stb.).

(Legjobbnak amúgy a szögletes bambuszt vagy az ergonómikus nyelű tűket tartják. Az áruk persze ennek megfelelő.)

2014. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül mégiscsak szilikon nyelűset rendeltem. Aminek a nyele azért hosszabb mint annak amit legutoljára belinkeltem. Ha csak 1-2-t rendelek akkor nem sokkal kevesebbet fizetek. Reménykedem abban, hogy azért menni fog. Persze, benne van a pakliban. Fontos, hogy hamar ideérjen, a kínából rendeltek olcsók, de az legalább 2-3 hét. Akkor meg sajnos nem leszünk itt. És amúgy is alig várom, hogy beleássam magam. Egyszer láttam a metrón amikor egy nő elővette és egy kis angyalkát horgolt. Ha fele annyira fog menni, akkor rettenetesen bolgog leszek. :
2014. dec. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!