Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lángvágás csak oxigénnel?

Lángvágás csak oxigénnel?

Figyelt kérdés
A hevitő láng elzárása után tisztán csak oxigénnel vágni? Ez kivitelezhető? Egy 20 -25 mm-es anyagot lehet így vágni? Felhevitem, vágóoxigén kinyit, és acetilén elzárása után lehet vágni? Én csak hevitő láng mellett vágtam eddig...
2014. szept. 14. 20:13
 1/2 Steve28 válasza:
Csak addig míg az oxigén le nem hűti az olvadásnak indult fémet.Ez kb. max. 2másodperc.Tehát a folyamatos vágáshoz folyamatos előmelegítés kell,csak olyan sebességgel tud vágni az oxigén,amilyen sebességű/nagyságú az előmelegítés,vagyis arányban kell lenni.Gyakorolni kell!
2014. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valamikor még egy másik rendszerben, 344-es Csepelek platórögzítő csavarjait vágtuk le úgy, hogy 6-os pisztollyal olvadáspontig hevítettük az anyát, vagy a csavar fejét, majd a gázt elzárva és az oxigént tökig rányitva egyszerűen lefújtuk. Ezek 16-20 mm átmérőjű csavarok voltak.
2014. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!