Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel tudnék pezsgős üveget...

Mivel tudnék pezsgős üveget vágni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 17:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az olajos ötlet müködik.Én is csináltam valamikor.Sörös,boros üvegeken.Nem gyúlékony olajat(motor stb)kell használni.De az üveget csiszolni kell utána.A vastag pezsgős üveghez vastag vasrúd kell,hogy feltudja melegíteni az olajat.
2010. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Na tehát, van egy tuti 100%-os kipróbált módszerem.

Az elv uaz mint a madzaghuzogatós módszernél leírt.

Hátulütője, hogy szükséges hozzá egy eszterga gép, kb 2 percre, de ez elég sokhelyen megtalálható!

Iskolában, a tanműhelyben csináltunk ilyen üvegvágást.

Befotuk az üveget a tokmányba, a madzagot pedig forgás közben hozzányomtuk. kb 20 mp mulva rá a hidegvíz, és már kész is, elpattan ahol a madzag felizzította!

2010. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
én youtuben láttam anno, hogy egy késsel le lehet a nyakától fölfele vágni egy határozott mozdulattal.
2010. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ezt az olajos dolgot felejtsétek el! Én kiskoromban majdnem fölrobbantottam így a házunkat (nem mindegy, milyen olajat használsz, és plusz veszély, ha gázzal melegítesz valamit az olaj mellett, továbbá ha túlmelegíted, akkor minden olaj be tud lobbanni).

A két legbiztonságosabb módszer:

1. Kővágásra alkalmas koronggal, az üveget forgatva óvatosan lehet vágni, de közben nagyon vékony vízsugárral folyamatosan hűteni kell.

2. Be kell karcolni körben valamivel ott, ahol el akarod vágni (legegyszerűbb üvegvágóval), majd ezután gázláng fölött körbe forgatva melegíteni kell ezt a karcolást, amít az üveg ott ketté nem válik. A törési felület élét kézzel, csiszolóvászonnal is le lehet csiszolni, de matt marad. Ez a módszer egyébként minden üvegnél jól működik, éppen pezsgősüvegnél elég rossz hatékonyságú, mert azt a nagy nyomás miatt jóval szívósabbra készítik, mint a sima palackokat.

2010. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pezsgős üveget elvágni nagyon nehéz az üveg falvastagsága miatt. Én úgy oldottam meg a kérdést, hogy csináltam az üvegnek egy kalodát,(doboz jellegű) aminek az egyik oldalára üvegvágót rögzítettem. Az üvegvágónak nekinyomva körbe mozgattam az üveget, (Az üveg talpa a "doboz" alja rögzített felületen állt.) ezután néhány "kocccintás" hatására az üveg szétvált. /Gyémánt - üvegvágót használtam, mert a kerekesnél ez nem vát be./
2010. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!