Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e házi vízművet (hidrofo...

Lehet-e házi vízművet (hidrofor) készíteni gázpalackból?

Figyelt kérdés

A szokványos 25 literes alumínium gázpalackra gondolok. Nem jelenthet az problémát, hogy alumíniumból van? A nyomást bírnia kell. 28 bar-ra van letesztelve.

Köszönöm a válaszokat!

:-D


2010. jan. 4. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem lehet, csak megéri-e az a kérdés. Lehet a méh telepen olcsóbban jobb tartályt találsz.
2010. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz!!
2010. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az alumínium nem valami egészséges(vagyis az a víz,ami alumíniummal érintkezik),és a gázpalack nagyon büdös belülről,szerintem azt a szagot ki se lehet szedni belőle.
2010. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a merkaptánt bele eszi a fen, őrökre aluminium és kén íze lesz minden víznek... szivattyúval 19, nem érdemes csinálni
2010. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Méhtelepen találsz bojlert, abban víz volt, és a víz nyomását kibírta. Talán azt próbáld meg.

Első voltam.

2010. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszokat!

Minden kérdésemre választ kaptam. Nézek valami jó tartályt a méhtelepen.

2010. jan. 5. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugye tudod, hogy a hidrofor tartály nem csak egy sima tartályból áll mint pl gázpalack vagy egy bojler esetleg tehergépkocsi légtartálya... ha ezekből szeretnél házi vízművet az nagyon sűrűn fog ki-bekapcsolni. Egy normál hidrofortartályban egy "gumilabda" is van ami körül de a tartály falán belül kb 0.8-1,5bar nyomás tart ellen a "gumilabdán" belül levő víznek.

Laci

2010. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz adónak igaza van! De!

Nekem is 80 literes vízbojlerből van megoldva és mint igazad volt nekem is sűrűn kapcsolgatott egy idő után, eleinte 20 liter különbséggel majd 10 liter után is. Mivel a víz kivonja a zoxigént a vízbűl és ezáltal egyre kissebb lesz a nyomás. :D Ez tényleg igaz.

Én ezt megoldottam azzal, hogy másfél bárig fel pumpáltam és minden hónapban meg nézem a nyomást és töltök utána.

Azóta 60 liter a különbség a kapcsolási intervallumában.

2010. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Az általad gumilabdának nevezett alkatrész az ún;

gumimembrán. A gumimebránnalszerelt tartályok az ún ; gumimembrános hidro tartályok .

Valamint létezik gumimembrán nélküli hidrotartály is.


[link]


Ez egyszerübb kivitel mivel eggyel kevesebb alkatrész van benne ezáltal logikusan eggyel kevesebb a hibalehetőség,illetve "valószinűleg" a javitása is egyszerübb és olcsóbb.

2017. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!