Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A wc tartályunk régi típusú,...

A wc tartályunk régi típusú, nem lehet kicsit meghúzni csak nagyon, így nagyon sok vizet használ. Mit tehetnék bele vagy vele, hogy kevesebb vizet fogyasszon? Hallottam, hogy téglát kell belerakni, de akkor nem szakad le vagy lyukad ki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy víztakarékos wc tartály párezer forint, a szerelése is kb. 5-6 ezer.. érdemes lenne kicseréltetni inkább. Sokat lehet vele spórolni az biztos.
2009. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát téglát én sem raknék bele, de egy teletöltött vizesflakont nyugodtan. Egyszerűbb megoldás, ha állítasz az úszó szárán (elég, ha meggörbíted) és így kevesebb vízzel tölti fel a tartályt.
2009. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:) sajnos nem érem fel még létráról sem így nem tudok görbíteni rajta.
2009. dec. 29. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Az öblítő szelepre (az amit a kar megemel, amikor meghúzod a madzagot) kell tenni valami súlyt (NEM TÉGLÁT, hanem valamit ami kb. 0,5-1 kg súlyút).

Ezután már csak addig fog jönni a víz, ameddig húzod a madzagot.

Igaz, ehhez is fel kellene érni a tartályt.

2009. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A holdon van a WC tartályod, hogy létráról sem éred el?

Milyen tanácsot adjunk egy "megközelíthetetlen" WC tartály javításához?

2009. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Drága utolsó válaszíró! Nem a Holdon van a wc tartály,de 156 centi magas vagyok, nagyon nehezen érem fel a tartályt. A párom megnézte és kiderült,hogy ez egy spéci házilag megbarkácsolt tartály. Nyomógombosnak indult,de a nyomógomra rá van szerelve egy zsineg, amit meghúzva lehet a wct megszerelni. A probléma az,hogy mivel a zsineg tartja a tartályt és nem látjuk,hogy hova is van kötve nem nagyon tudjuk megszerelni. Azt hiszem új tartály vétel lesz itt. Hajajj már csak vízvezeték szerelőre lesz szükség :S
2009. dec. 29. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Dömötör,víztakarékos nekem már vagy 10 éve üzemel.
2009. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!