Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalosok! Mi az a lakk,...

Asztalosok! Mi az a lakk, amit németül Bierlack-nak mondanak? Mi az összetétele?

Figyelt kérdés
19. századi kisebb, igénytelenebb bútorok lakkozására használták, de összetételéről semmit nem találtam az interneten. Ugyanakkor a bútorok leírásánál megjegyzik, hogy ilyen lakk bevonat van rajta. Mi lehet ez ?
2014. máj. 6. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp és lehet mellélövök.


sellak


politúrozáshoz használják denaturált szesszel keverik és a régi bútorokat fényezik vele.


képkeresőben is láthatsz olyat, nem biztos hogy ez az.

2014. máj. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is erre tudok tippelni. 10-20% sellak, 80-90% denszesz. Ha ránézel egy thonet jellegű székre, ezt a barnás, selymesfényű bevonatot látod, ami idővel egyre jobban besötétedik, főleg, ha vastagon kenték.


A másik tipp:

Van olyan, hogy sörpác, amit valóban sörrel és diópác porfestékkel vittek fel, hogy kevésbé kopjon mint a sima vizes verzió, de ez inkább a képgrafikában, papírra festéskor volt használatos.

2014. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mégsem sellak, bár én is csak tippelni tudok, de talán mégiscsak köze van a sörhöz, meg hamuhoz és cukorhoz is:

[link]

Talán a neten megtalálható az olvasható változata, esetleg antikváriumban rábukkanhatsz.

[link]

2014. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-nak köszönöm, a forrás megadta a magyarázatot de 2-es megjegyzése is helytállónak bizonyult. Szóval ez inkább Bierlasur vagyis pác, amit állott barnasörhöz kevert földfestékkel állítottak elő és így különböző föld-színeket lehetett felvinni a felületre. Száradás után persze lakkozni kellett, mert nem volt vízálló.
2014. máj. 7. 06:41
 5/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
Hogy még okoskodjak én is egy kicsit, biztos hallottatok a flóderolásról, aminek az a lényege, hogy viszonylag semleges fafelületre teljesen élethű famintázatot produkálnak! Nos ennek egyik módszere, hogy egy okkersárga, vagy hasonló sima festékkel lealapozzák a felületet és erre szabályosan romlott sört visznek fel különböző fogazott, vagy egyéb ezsközzel, ami kiadja a kívánt erezet utánzatát, aztán lakkozzák és kész! Talán ezért is helytálló a sörös elmélet! Bocs ha kicsit sok voltam!
2014. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!