A kút, vagy búvárszivattyú is csak akkor csinál nyomást, ha "kinyitom a csapot a végén" vagy ezt csak a házi vízmű tudja?
Mivel a búvárszivattyúra nem szabad csapot rakni nem lehet igazából nyomásról beszélni ott csak A-ból-B-be folyik a víz.Ha netán teszel rá csapot persze lesz egy megnövekedett nyomásértéked de pont ez fogja okozni a szivattyú tönkremenetelét mert az folyamatosan termelné a vizet de nincs hová mennie ezért túlterheli a motort-a szívómembránt/lapátot.
Amit hálózati víznyomás alatt értünk(általánosságban) azt csak házi vízmű vagy a vezetékes vízhálózat tudja.
Nem igaz hogy ezt csak a házi vízmű tudja .Ha van egy szívattyud,és rá van épitve egy nyomáskapcsoló,akkor a nyomott rész már mindig nyomás alatt van .Nem kell a szívattyú alá a víztartály ,mint régen a hidroforoknál volt.
Ugyan most is ilyeneket lehet kapni az üzletekben.
A szivattyú ahogy szívja a vizet,azonnal nyomja is tovább.
Ha nincs vízhasználat,a nyomáskapcsoló ki kapcsolja a szivattyut.Ha elfogyna a víz,nem pörög a szivattyú szárazon,mert a védelem erre is ki van épitve .
Attól hogy rábütykölsz egy nyomáskapcsolót még nem lesz nyomás a rendszerben! Hiszen ahogy megnyitod a csapot máris elszökött a nyomás és csak folyik a víz.Nyomáskapcsoló csak arra jó hogy elzárhasd a csapot a végén és ne kelljen mindig manuálisan kikapcsolni a szivattyút de ez nem egy általános módszer csak barkács szinten alkalmazzák.
Nyomást csak és kizárólag nyomástároló edény használatával érsz el ezt hívják hidrofornak vagy házi vízműnek.
A mai modern szivattyúvezérlő rendszerekbe (frekvenciaváltós vezérlő, áramláskapcsolós vezérlő) már nem kell puffer (hidrofor) tartály. Ezeket éppen azért csinálták, hogy a nagy méretű, esetleg gondozásigényes tartályt ki lehessen küszöbölni.
A modern vezérlők addig tartják működésben a szivattyút, amíg a víz áramlik. Az áramlás megszűnése után pár másodperccel kikapcsolnak, és a szivattyú által produkált víznyomást megtartják, és mérik.
Ha kinyitunk egy csapot, a nyomás azonnal leesik, a vezérlő azonnal bekapcsolja a szivattyút, ami pótolja a nyomást. A szivattyú mindaddig be van kapcsolva, míg a vezérlő víz áramlást érzékel.
A frekvenciaváltós vezérlők még ezen felül a szivattyú teljesítményét is szabályozzák a vízkivétel függvényében. Kis vízkivétel esetén csökkentik a szivattyú teljesítményét (kikapcsolni nem lehet, mert nincs hidrofor), így nem fogyaszt a szivattyú feleslegesen túl sokat.
Bizony már van modernebb eljárás, mint a puffertartályos! :-)
Pedro
A 2.szépen megírta a többi meg??
Szóval nyomás van ahogy indítod a szivattyút de ne tegyél csapot mert megírta azt is mi történne ..
Ugye a többi hozzászólást nem is értetted? :-)
Pedro
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!