Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a beálló megér ennyit?

Ez a beálló megér ennyit?

Figyelt kérdés
[link]
2014. márc. 14. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem pl. nem, mert ennyiért sokkal komolyabbat csináltam magamnak zártszelvényből.


Ráadásul nálad még hozzá jön az is, hogy a rögzítéshez szükséges fém oszloptartókat nem tartalmazza a csomag,

+ a betonozás!

2014. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fatelepen az anyag max. 10000, nálunk nem csak meggyalulják, hanem kérésre méretre is vágják! Na jó legyen 15000 plusz a műanyag...
2014. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyet árulnak nálunk is. Én már néztem korábban még a nyáron is ugyan ezt.

Az akciónak nem kell bedőlni, mert mindig is ennyi volt az ára. Illetve közvetlenül az akció előtt megemelték 99.000Ft-ra, hogy aztán betehessék az akciós újságba, hogy milyen kihagyhatatlan mega-akció lesz náluk.


Szóval maga a szerkezet megfelelő lehet, de nem egy agyonbiztosított masszív valami. Az oszlopok csak 85x85-ösek ha jól emlékszem. Tartóvasat nehéz hozzá ebben a méretben találni. 80-asat árulnak, ahhoz meg meg kell faragni egy kicsit a fát.

De ami miatt végül nekem nem volt szimpatikus, hogy a Tesco parkolóban kiállított mintadarab tetejét az első nagyobb szél letépte és összetörte. Azóta is, hónapok óta ott áll törött tetővel.

Tehát nem tudom, mennyire lenne tartós...


És igen, alapot is kell neki csinálni vasalattal. Illetve felületkezelés nincs rajta semmi. Le is kell festeni. Plusz az összeszerelés, mert lapraszerelten szállítják le.

Egyébként úgy van, hogy a Tesconál megrendeled, és a gyártó "X.Y.Kft." fogja a címedre leszállítani pár hét múlva.

2014. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, most látom ott a méret a hirdetésben! Akkor jól emlékeztem...
2014. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Harkonnen

Vedd meg az anyagot 30.000ret adok érte.


Zártszelvény bennem is megfordult, de a vasnak is magas az ára eléggé, ha csak nem tudod megszerezni okosba, az meg már egyre ritkább :(

2014. márc. 15. 07:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van fotód, vagy leírásod a felhasznált vasanyagról megnézném. KÖSZÖNÖM.
2014. márc. 15. 07:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem "okosban" vettem,hanem bementem a vastelepre és megrendeltem.

(Amúgy ingyen méretre is vágták és ingyen házhoz is hozták.)


Nekem a teljes (6m x 3m) beállóhoz kellett 6 db. 20 x 40-es zártszelvény 2500 Ft/6méter.

+ 6 db. 60 x 40-es zártszelvény 4.300 Ft/6méter.

Összesen kb. 40.000 Ft volt.


Na persze össze kellett hegeszteni, meg le kellett festeni.

Mondjuk ez örök életű lesz és nem fújja el az első szellő mint a tescósat.

Tetőre meg elég pénzed marad a különbözetből, vehetsz rá komolyabbat is!


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2014. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Harkonnen

Vedd meg az anyagot 30.000ret adok érte."


Ha nem vagy lusta ugyan sétálj már be egy vidéki vagy külvárosi fatelepre. De ne barkácsáruházba, ahol 2500-ért adnak egy 80x80x2400-as gerendát, ami a fatelepen 900 Ft!

A ZATIK se mérvadó, pont olyan rablók, mint a Praktikeresek!


Ugyan köbözd már ki a faanyagot, ha nem vagy lusta. Felénk 60000 Ft/m3 áron adják a szlovák fenyőt, és ne hidd hogy a Tecsós szar válogatott boroviból van!


Itt az egész faanyag nincs 0,2 m3...

2014. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még valami: a múltkor lambériát akartam venni, és találtam valami 3000/m2 áron a Bauhausban. A címkéjén meg szerencsére rajta volt, hogy ki gyártja. Naná, hogy felhívtam és megkaptam 1000/m2 áron a lambériát.


Na ennyit jelent ha kicsit utánajársz!


Az esetedben a beszállító se kap többet fél árnál, és az ő haszna is rajta van.

2014. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szombathelyi vagyok. Tavaly egy hintaányra való deszkáért fizettem 6000ft.ot idéki fatelepen.

Itt kikalkuláltam a faanyagot tényleg nem kerül annyiba:

[link]

Ám sajnos vas megyébe majdnem a duplája.

2014. márc. 15. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!