Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lugas bodzából kötözéssel?...

Lugas bodzából kötözéssel? Klassz lenne, ugye? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van a kertünkben egy igen hatalmas bodzabokor, kb 3 méter magas, körülbelül 2 méterenként van egy nagyon vastag hajtása és felül esernyő szerűen terülnek szét a gallyai.


Hatalmas az egész.


Most megtisztítottam az alját és körülbelül 1,5 méterig minden oldalhajtást lenyestem, a talajt is megtisztítottam, összeszedtem a gallyakat, letördeltem a száraz, vagy nagyon rossz szögben álló részeket. Még nem tudom mi lesz belőle, de a cél az lenne, hogy egy körülbelül 2,5 méter magas "lugast" kapjak a bokorból, nyáron hűsöléshez, pihenéshez, az egyébként szinte teljesen kietlen telken.


Alatta borostyán is van, Nagyon szép a föld is. Oda valószínűleg majd valami térkő megy, vagy kezelet faszeletek, vagy le lesz döngölve.


Kis hintaszékekre, függőágyra, fa kerti bútorokra gondolta oda. Jó lehetne?


15x15 méteres terület, a kert végében van. Az egész bodza, meg néhány nagyobb fa egybefüggően.


Kullancstól kicsit tartok, ezért szeretném szigorúan 2 méter fölé szervezni. (összekötözném a gallyakat)

Kis polcokat is szerelnék a törzsek közé pl.


2014. febr. 26. 18:07
 1/3 A kérdező kommentje:
2014. febr. 26. 18:10
 2/3 anonim ***** válasza:
A bodza akkor szép ha öreg és ágas-bogas, kissé mohás, nem egyenesek a hajtások. Ha ezt figyelembe veszed, akkor elég emberközeli lesz. A kullancsok irthatóak, de ennyi erővel egy diófán is van lakott területen. Ha déli irányban van a fa a térkőhöz képest, akkor lesz árnyék - amennyiben a bokor jó magas.
2014. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a kullancs nem terem bodzán.

ha nem jár arra róka, kóborkutya, sün, ilyesmi, akkor nem viszi oda semmi a kullancsot, egyébként ha mégis odaviszi, akkor az a 2 centis fűről is beakaszkodik a cipődbe, és tök mindegy hogy susnyáson vár rád vagy a gyepen.

2014. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!