Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek erdemes befektetni...

Horvath Szabolcs kérdése:

Szerintetek erdemes befektetni egy lancfureszbe?

Figyelt kérdés
A kerdes az lenne ugye , hogy erdemes-e befektetnem egy jobb minosegu lancfureszbe kb.150-ezerFt es vagjam ossze en a fat vagy inkabb vegyem konyha keszre a tuzifat.
2014. jan. 28. 19:50
 1/8 anonim válasza:
0%
Ha texasi vagy, akkor igen.
2014. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ... mi befektettünk egy jó láncfűrészbe mert már kamion tételbe vesszük a rönköket és így a mennyiség miatt is olcsóbb. Ha ilyen 3-4m3 vennénk akkor vagyis felénk annyira minimális lenne a különbség,hogy vacakolna a fene vele itthon....amúgy nálunk 2 éve amikor kisebb mennyiségbe vettük 1 erdei m3 vastag kályha készen 22000ft,kályha készen és vegyes vastagságba 18000ft házhoz szállítással (nah ok 400 méterről hozták)
2014. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hy!

Én 12 ezerért vettem strausz láncfűrészt.Nos az árát azt már rég kidolgoztam.

És megéri szerintem mert erdei köbméterben veszed a fát az majdnem 2 köbméternek felel meg,míg hasogatottból kevesebb mint 2 köbméter mert ömlesztik hogy minél nagyobb teret kitöltsön.Na meg elég sok helyen átvágják az embert a vagdalt fával,valahol kevesebbet szállítanak valahol locsolják ahol mázsában mérik..

Szóval megéri erdei köbméterben venni a fát,igaz picivel több melóba kerül,de megéri!

Amit vettem most azt árulják a tescóban 18 ezerért asszem,nézegettem a drágábbakat azok sem jobbak minőségben,ha csak nem sthil-t veszel vagy valami más jófélét.De 60-ért is már lehet jó gépet venni szerintem!

2014. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes én tavaly vettem. Előtte is volt csak gyengébb. Erdei m3-ben veszek 10-12 m3-ert évente. 134 Ezerért vettem leárazva HUSQVARNAT . Vettem egy 6-tonnás hasítót is. 10 erdei m3 kemény fa fűrészelve hasítva két embernek két napi meló volt. 19000 Ezerért vettem erdei m3-ét ami hozzáértők szerint 10-12 mázsa fa. Ha 10 akkor 1900 mázsálya tüzéen 2200 a legolcsóbb.
2014. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,kiveve az elsoet.En nekem is kb. olyan 500 meterrol hoznak a fat az erdeszettol.Tovabbi szepnapot!Udv LE 188438
2014. jan. 29. 14:51
 6/8 Atika04 válasza:
a kisseb husqvarna, és stihl fűrészek is kb. elnyűhetetlenek ha megfelelően karban vannak tartva
2014. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy stihl markaju lancfureszt ha vezel, es rendesen karbantrtod, akkor hosszu eletu lessz. de vegel legalabb egy ms211 modelt, amit megkapsz mar 120.000Ft
2014. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha noname fűrészt veszel 50-60 ért, akkor egy szezon alatt megtérül az ára, ha márkásabbat 120-150 ért, akkor két szezon alatt térül meg. Mindenképpen megéri.
2014. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!