Be lehet ezt építeni a föld alá? Nem rogyik össze? (fémvázas szerkezet, illusztálva! )
2 centis zártszelvényekből áll, felül 1 alul és oldalt 2 méteres rudak.
Körbe akarom húzni vastag ponyvával, vagy fóliával (vastaggal) és szerintem össze hegeszteném (a fóliát) a zártszelvényt meg ilyen keményműanyag kötőelemekkel fognám össze. Jó az!
Amiatt aggódom, hogy a szelvény berogyhat oldalról a föld súlya alatt, bár elvileg a föld nyomását ez a szög inkább elvezetné lefelé, nem? A ponyva valószínűleg tartani fog és a sarkok nagyon erősek.
Az a tervem, hogy nagyon igényesen összehegesztve a ponyvát vízszigetelt lenne, és így nem is párásodna. a tetejére egy aknaajtó menne, az pedig körbe gumitömítést kapna.
Tárolónak szánom.
A vastagabb zártszelvény megduplázná az árat. (ez így csak 5 ezer) de azért erős az acél, csak kibírja a földet nem? Felül meg nem lenne betemetve.
A ponyva ami műanyag és több ezer év alatt bomlik le és teherautók oldalára szokták feltenni hogy a jó édes életbe rohad el?
A kérdés az volt, hogy ez a váz elbírja-e a földet körülötte.
Csak okoskodom: feltételezem, hogy függőleges falú gödörbe süllyeszted, és a csonka gúla oldalfalai melletti részt kitöltöd földdel.
Annak a földnek a teljes súlya a ponyvát és a vázat fogja terhelni. Ha tudod, hány liter a hasáb alakú gödör és a csonka gúla közti térfogatkülönbség, már képet alkothatsz a várható terhelésről. (szerintem messze nagyobb, mint amit a zártszelvény kibír) Nem hiszem, hogy a talaj hosszú távon alkalmas volna erők irányított elvezetésére, inkább folyadékszerűen viselkedik.
Ha a ponyvát feszesnek méretezed, óriási erővel húzza össze a terhelés hatására az oldaléleket, ha meg lazára, rengeteg föld rakódik rá, amiatt terhelődik túl, ráadásul elvész a hasznos tér.
Nyáron, amikor a levegő meleg, a talaj hűvös, páralecsapódásra kell számítani.
Azt írod, gondosan összehegeszted a ponyvát, így vízhatlan lesz. Gondolj a talajban lakó egerek, pockok, vakondokok képességeire, ők egy perc alatt lyukat rágnak rá, ha akarnak.
Hát, azért a rendes ponyvát nem hiszem, hogy át tudja kaparni, rágni. (a centis, 2 millis falú műanyag esővíz, szennyvíztisztító tartályokat se nagyon rágicsálják. Na ez is ilyen, csak ez egy flexibilis anyag ami szállítás szempontjából előny, de kifeszítve merev marad. A kamionponyva extrém strapabíró amúgy is.
Tudom mire képesek a kis dögök, télen a gumimedencét is átrágták, de az nem volt kifeszítve és vékonyabb anyag. (találtak rajta visszahajló részt amibe bele lehet harapni)
Most így hozzávetőleges számítások szerint minden oldalt nyom több, mint fél köbméter nedves föld, azaz 1 tonna.
Állj rá egy 2 m-es, két végén alátámasztott 20-as zártszelvényre, el fog hajolni.
Valószínűleg a zártszelvény a leggyengébb láncszem, de az összekötő idom meg a ponyva is kétséges.
A párásodás meg biztosra vehető, ha nem száraz dolgot akarsz benne tárolni, párabiztos fedéllel zárva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!