Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Vizes napkollektort...

Bodnár Tomi kérdése:

Üdv! Vizes napkollektort készítenék ahol a két rézcső fogadóba, alumínium csövek lenének ragasztva. Mennyiben zavarja a réz-alumínium kombináció egymást?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak összeveszni. Kémiai probléma biztosan nem lép fel, a hőtágulás lehet necces - de mivel vizes kollektor lesz, nem valószínű olyan mértékű hőmérséklet-differencia, amely gondot okozna.
2013. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem lesz hosszúéletü, az elektrolitikus korrózió miatt, hidd el!
2013. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A réz-alu párosítás elektrokémiailag kockázatos.

A ragasztás a másik, ami necces, bár nyilván léteznek erre anyagok.

Az alu ezüstös, világos színű, amely a sorban a hővisszaverők felé esik rendesen, a réz meg inkább a hőelnyelők vége felé van. Igaz, lehet az alut feketére eloxálni, de azt hiszem összességében nem lesz az nyerő..

2013. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elektrolitikus korrózió mennyiben befolyásolná a működést?Lerakódások,vagy esetleg más korrózió léphet fel?Csökkenthető-e földelt anód rúddal?A külsejével nem kell foglalkoznom mert spéci szolárfetéket kap,amit kipróbáltam már alumínium lapon és működik.
2013. dec. 22. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Kilyukad...
2013. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ha 20 év kell hozzá míg kilyukad azt vállalom,mert tovább a mostani indirekt bojlerek se bírják.A réznek 1200 FT az alunak 300 Ft métere.Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2013. dec. 23. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:

A réz és az alu elég gyorsan hatnak egymásra.

Ha közvetlenül víz nem érne hozzá, még akkor se bírná hosszú ideig, mert a levegőből annyi nedvesség jut oda, hogy meginduljon a fém korrodálása.


Biztosan láttál már olyan gyengébb minőségű elemet, aminek kifolyott a belseje, mert elhasználódott a külső cink burkolat.


Itt a hatás ugyanaz. A két fémből létre jön egy galvánelem és az elektron vándorlás elhordja az egyik fém ionizált részeit, amíg ki nem lyukad. Mint egy kémiai fúró! Ez nem telik bele egy évbe se, szerintem.

2014. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!