Elektromos tűz esetén elmegy az áram?
Tehát ha pl. egy nagy ház hátsó kamrájában a régi elektromos vezeték valamiért kigyullad a falban, akkor ilyenkor rögtön elmegy az áram is a házban?
Szóval ha leverődik a biztosíték, de nem üzemelt előtte hibás készülék, és nem is egy nagy áramkimaradás verte le egyben a biztosítékot, akkor lehet arra gyanakodni, hogy a ház vezetékeiben a hiba, legrosszabb esetben kigyulladt valahol?
Vagy azért nem megy el az áram, és csak a lángokból vehető észre a baj?
Én hozzá nem értőként arra tippelek elmegy ilyenkor az áram. De mi van akkor, ha 3 fázis van a házban (ami nem tudom pontosan micsoda), és az egyik fázisban kigyullad valahol valami, de éppen a köröttem működő készülékek és a villany nem az a fázis. Akkor mindenütt elmegy az áram?
Alumínium vezetékek kötései hosszú idő után meglazulnak. Ez nem másért mint a hőtágulás miatt, amit a vezetéken átfolyó áram okoz. Olyankor kitágul a fém, majd miután nem folyik áram (nincs bedugva fogyasztó) lehül, összehúzódik a kötés, de idővel, nem lesz már olyan szorosa vezetékek kötése mint új korában, ezzel legközelebb még jobban felmelegszik...
Vezeték kigyulladásakor nem mindig megy el a vezetékből az áram, tehát nem mindig veri le a biztosítékot! Az elektromos tüzet, csak áramtalanítás után, és olyan oltókészülékkel szabad csak oltani ami elektromos tűzesetekhez megfelelő!!
Vélhetően az egész házban rosszak lehetnek a vezetékek állapotai, ezért mielőbb keress fel egy villanyszerelőt, aki átnézi az állapotát!
elektromos tűz esetén legtöbbször már csak akkor megy el az áram ha nagy a baj(tehát már komoly lángképződés van).
Ugyanis nagyon leegyszerűsítve egy elektromos tűz meglazult kötéseknél, elöregedett szigeteléseknél keletkezik-vagy ha padláson futó vezetéket megrág egy rágcsáló.először csak melegszik a vezeték és egyre romlik a szigetelés szigetelőképessége ez akár hetekig-hónapokig tarthat látható jelek nélkül.Majd már szemmel láthatóan is olvadásnak indul a szigetelés-elszenesedik és itt kezdődik a baj mert a szén vezető anyag(és természetesen nagyon gyúlékony).Egyre nagyobb hibaáram folyik a vezetéken és egyre nagyobb hőt termel és begyullad ami éghető fokozatosan lángra lobbantja a környezetét is. De a biztosíték csak akkor old le(akkor megy el az áram) ha elér egy zárlati áram erősséget a földhöz vagy másik fázishoz képest magyarul ha a csupasszá vált vezető ér hozzáér valamihez de ilyenkor általában már késő.
Ha 3 fázisú rendszer van csak a hibás fáziskör old le a másik kettő még működik így akár észre sem veszed az áramkimaradást(üzemekben, intézményekben van fázisfigyelő ami ha elmegy 1 fázis mindent lekapcsol de háztartásokba ezt nem szokták alkalmazni) !
(vill.szer)
Szóval nem feltétlen megy el rögtön az áram?! Hát ezt nem gondoltam volna. Akkor ez veszélyesebb, mint gondoltam. :(
Még egy dolog eszembe jutott, amire kíváncsi vagyok:
Ha egy ilyen kötésnél -vagy hogy hívjátok- kigyullad, igazi láng lesz, akkor maga a kábel műanyag borítása, és az a műanyag cső, amiben a kábelek vannak a falban, azok képesek a falban métereken át leégni, vagy pedig a szűk hely és levegőhiány miatt arra már nem terjednek a lángok???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!