Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi baja lehet a kályhámnak,...

Mi baja lehet a kályhámnak, kéménynek? Kormoz, és füstöl, nem jó a huzat?

Figyelt kérdés

Nem úgy kéne működnie, ha begyújtunk,alul kinyitjuk, hogy több levegőt kapjon, és a tűz felkapjon? de ilyenkor felül ömlik ki belőle a lyukakon a füst, hatalalmas füst képződik, befeketetik az üvege teljesen. Normál esetben nem kéne ezt a füstöt is kiszippantania begyújtáskor?


min tudnánk javítani? keskeny a kémény teteje?

vagy lehet ki kéne pucoltatni a kéményt? (nem rég volt)


elég jó vaskályhánk van, most vettük, ilyen kamino, a nagyobb.


mi lehet a gond? mit tudnánk fejleszteni?


ez nem hiszem hogy normális, hogy begyujtáskor elárasztja a füst az egész szobát, de úgy hogy meg lehet fulladni.


aztán ha beindult, már nem ereszt, meg kimegy hellyel közzel, de azért ha kinyitjuk akkor is jön egy kis füst amikor már rendesen ég a tűz.



2013. szept. 19. 20:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha már ég a tűz,és rakni akarunk rá,akkor az alsó huzatot el kell zárni,így a kémény az ajtón szivja a levegőt,illetve a kijövő füstöt .

10 voltam

2013. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik, de mi az első vegyestüzelésű begyújtásunknál nem elég, hogy nedves fát használtunk, de a kőművesek a törmeléket a lyukba dobálták (2 vödörrel szedtünk ki később). Néhány percnyi füstös égés után literszám dőlt a víz a kémény tisztítólyukából... záraz fánál később derült volna ki a lefojtás.
2013. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azt írod, "ha beindult, már nem ereszt, meg kimegy hellyel közzel, de azért ha kinyitjuk akkor is jön egy kis füst amikor már rendesen ég a tűz".

Ez szerintem nem a kémény hőmérsékletével összefüggő hiba.

Nem lehet, hogy a kályha füstcsöve túl mélyen van betolva a kéménybe, és nem marad keresztmetszet az áramló füstnek?


Zsebtükörrel nézz be a kémény alsó tisztítónyílásába, akadálytalanul végiglátsz benne? Nincs leomolva, keresztbe állva a vakolat? Beleszorult-e egy madár? Persze ez a tükrös módszer csak akkor működik, ha nincs kanyar a füstjáratban.

Megismételném a bekukucskálást a felső tisztítóajtón át is, egyúttal azt is meglátnám, az a helyén van-e, mert ha nem, az nagyon csökkenti a huzatot.

Érdemes kéménycucálót venni, ilyen esetekben jól jön, hogy azonnal meggyőződhetünk a kémény átjárhatóságáról.

2013. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves válaszotokat, mind nagyon hasznos!


az a helyzet, hogy alul is van egy kandalló, és két kályha van rákötve a kéményre. ez a jelenlegi amiről szó van, ez a felső szinten van, tehát a kémény még megy lefelé az alsó szintre. Ha a lenti kandalló el van zárva, és a szoba ajtó is be van alul zárva, eddig a régi fenti kályha működött. most vettünk fentre új vas kandallót, és ennél jön a füst. azért nem említettem meg ezt eddig, mert a régivel működött.

2013. szept. 20. 10:17
 15/17 anonim ***** válasza:

Aham értem...2 kályha 1 kéményen és az egyiket nagyobb teljesítményűre cseréltététek és arra nem gondoltatok,hogy az nem úgy működik,hogy kémény-kémény és jól van. Nah szóval ez így nagyon nincs jól és nem is fog úgy üzemelni a kályha ahogy kellene!!!!

Pl egy autónál se úgy van,hogy kerék kerék aztán jól van.

2013. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Bereczk Jénos ***** válasza:

A kályhának és a kéménynek semmi baja! A baj a tüzeléstechnikával van!!!!

Azt tapasztaltam, mindenki gyorsan akar meleget csinálni és ez a fő ok!!!

Amíg egy éghető anyag meggyullad, addig füstöl! Két megoldás lehet, ha apránként egyre növeljük az anyagok égését, vagy olyan gyújtóst használunk,

ami magas hőfokon tud égni és hamar meggyújtja a tüzelőt!!! Felülről begyújtás azért jó, mert az éghető gázokat előmelegíti, így tökéletesebb lesz az égés!!!!!

Sok, vagy kevés levegő? A sok azért nem jó, mert az égésnek időre van szüksége, a kevés meg azért, mert mérgező gáz keletkezik, amiből ha sok van, elszállhat a kazán!!! Megoldás a hidrogén, könnyen gyullad, magas hőfokon ég, elégeti az éghető gázokat, nincs korom és füst!!!!

2022. okt. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Bereczk Jénos ***** válasza:

Igen bonyolult a szabályzat, valaki azt is veheti sértésnek, ha újdonságot írnak neki!!! Picit visszább kell menni a füst kérdésében! A "füst" éghető anyag, egyszerűen SZÉN, ami nem égett el!!!! De maga a szén, CSAK energia hordozó, az ebből kinyert energia, CO a fűtőértéke!!! Persze vannak más éghető anyagok is, pl. a FA, kevés széntartalma miatt a szén háromszorosa kell, állandóan rakni kell, vagy ventilátorral hajtani, persze a lángja még nem fűtés, csak tüzelés, ami füstöl és kormoz, minimális hő mellett, aminek nagy részét a kéményen engedik ki és leégeti a házat, vagy CO mérgezést okoz!!! (a fa energiája a CO!!!) Ha sok energiahordozót veszünk figyelembe, mindegyiknél felmerül a gazdaságosság kérdése!!!!! Erőművek

kéményeit szűrőkkel vagy utánégetővel tisztítják (katalizátor), pedig ez az energia hasznosítható lenne!!!!!

Az égésnek két TISZTA változata van: IZZÁS és a GYORS-ÉGÉS, amit FŰTÉSRE

használhatunk. Az izzás, minimális oxigénnel életben tartható, amihez a víz oxigénje is hozzájárul, CO és HIDROGÉN keletkezik, majd a két gáz keveréke elég, gyors-égéssel, KÉK lánggal, a CO2 és a NITROGÉN atomok ütközése fokozza a HŐT, ez FŰT!!!!!!!! Ez szekunder huzattal szabályozható! A kéményen hideg gázok távoznak!!!

2022. okt. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!