Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi ('80-as évek), dupla...

Régi ('80-as évek), dupla (alul+felül) katedrálüveges (nagyon nehéz) fa szobaajtóban mi tartja a katedrálüvegeket?

Figyelt kérdés
Ilyen szobaajtóba kellene beépítenem macskaajtót, mert télen csak a szoba van fűtve, tehát enni, wc-re menni valahogy ki kell jutnia a cicának éjjel is, és napközben is, mikor nem vagyok otthon, viszont félek, ha 4-5 cm-rel az alsó katedrálüveg alatt kivágom a lyukat a macskaajtónak, nehogy nyaktiló legyen belőle.
2013. máj. 21. 13:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Légy szí'! Tényleg nincs itt egy asztalos se, aki a '80-as években az IKV-nál (önkormányzati - Ingatlan Kezelő Vállalat) dolgozott és önkormányzati bérlakásokhoz ilyen ajtókereteket csinált?
2013. máj. 21. 15:00
 2/3 anonim válasza:

nem vagyok asztalos, de -ha ugyanarra gondolunk - véleményem szerint csak maga az ajtókeret tartja.

esetleg ha valahogy megerősíted az alját (valamivel "összehúzni", mert ugye ha kivágod, akkor nincs ,ami összefogja), akkor nagy baj nem lehet. vagy ajtócsere hasonló, bontott ajtóra, ami csak felül üveges.

2013. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ajtó hornyába van berögzítve gittel vagy takaróléccel az üveg. Ha alatta 5 cm-rel kivágod, akkor még nem fog kiesni a helyéről, de az ajtót meggyengíted.


Én viszont nem az ajtót szabdalnám szét, hanem az alsó üveget cserélném ki dekorit lemezre, vagy rétegelt lemezre, és abba vágnám bele a macskaajtót. Vagy egy ügyes kezű üvegessel egyenesen az üvegbe vágatnám bele...

2013. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!