Hogyan tanuljak meg normálisan ívhegeszteni? Mikor jó az áramerősség? Mire figyeljek?
Erre kérjél meg egy gyakorlott hegesztőt.
Nem azért végeznek iskolát,tanfolyamot,meg még szakmásítva is van ,hogy itt 2 perc alatt megtanuljál hegeszteni .
Amire nagyon figyeljél ,ne nézzél bele ívfénybe .Kqrvára tud fájni a szemed ettől.
Hy!
Amire figyelj oda:
Elsősorban a jó pajzs az nem baj ha van és a jó pajzsnak a lényege a jó üveg,ezeket számszerint árulják a hegesztő boltokban,sima barkácsboltokban általában a leggyengébbet árulják az a 9-es számú,attól tuti hogy begyullad a szemed ha sokat nem hegeszteteél,legalább 10-11-es üveged legyen,plusz szép tiszta fehér üveget ami megvédi z üveget a fröcskölésektől és így a sötétüveget csak egyszer kell megvenned.
Trafód van vagy invertered?
Ha trafód van ahhoz csak rutilos elektródákat tudsz venni,ha túl vastagot veszel ahhoz már lehet hogy nagyobb teljesítményű gép is kell.Ha invertered van ott vehetsz bázikus elektródákat amit nehezebb begyújtani viszont sokkal jobb vele hegeszteni,még pozícióban is,és csak annyi hogy fel kell cserélned a test kábelt a hegesztő kábellel.
Áramerősség beállítása,ha van rajta digitális kijelző akkor az jó,ha simán kijelző van az is jó.Ha csak két tekergetős kapcsolód van akkor sok választásod nincsen csak a szerencsére bízod hogy pont jó az áramerősséged(na jó ott még lehet játszani az elektróda vastagságával is,mert ugyanannál az áramerősségnél ha vastagabb elektródát teszel be akkor kevésbé ég be az anyag)
Az ilyen kapcsolók beállítása nagyjából csak annyi hogy próbadarab,azon pedig elkezded alulról kapcsolgatni felfelé,onnan tudod hogy jó a téma hogy könnyen gyullad be az ív és nem is ragad oda .
A többi állítósnál pedig van egy mérvadó áramerősség:RÁ VAN ÍRVA az elektróda dobozára hogy mekkora áramerősségnél jó a leolvadása a pálcának-ezen belül már csak finoman hangolod a saját "stílusodhoz".
Egy sima lemezen gyakoroljál ha megvan a beállítás,hogy csak simán varratcsíkokat húzol,vagy tolod.Amire figyelj oda hogy a pálca hegesztés közben mindig ugyanolyan szöget zárjon be a munkadarabbal,a vonallal merőlegesen ne döntsed a pálcát csak a hegesztés vonalába,mert akkor szélbeégéses lesz magyarul nem lesz mindenütt jó a varratod.Amire még figyel oda hogy miközben húzod vagy tolod a hegesztűpálcát nagyon piciket kell vele ívelni,mintha kicsi z betüket írnál le egymás után,ha nem egyenletes akkor eleinte számolgass magadban hogy 1,2,1,2,
Amire figyelj oda:A munkadarab mindig fixen legyen rögzítve,a test mindig jó helyen legyen,a pálcát és a munkadarabot ne fogdossad mert ha zárlatos a gép akkor csúnyán rá lehet kefélni.
Használj vastag kesztyűt,melóskabátot,mert az ívfény ártalmas és lehetőleg jó szellőztetett helyen hegessz vagy csinálj egy elszívót,mert nagyon ártalmas a füstje,annyira hogy ha hegesztesz vele picit zárt térben és nem sokat akkor még este is szádban érzed majd az ízét(foszfort).
Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj.
Üdv!
Vegyél egy jó hegesztőt!
Nekem van egy "békebeli" Hetra-m...és egy Obi-s Einhell. is.
Mit mondjak,utóbbival varratot is nehéz készíteni,nem hogy szépet!
Úgy tudom,van 220v-os...380v-os...és 220/380v-os.
Ezek még békebeli,réz tekercselésűek,160A-ral már a 3,25-ös pálcát is viszik!
Itt nézelődhetsz:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!