Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kültéri bejárati ajtó-múanyag-...

Kültéri bejárati ajtó-múanyag- fölé szeretnék üvegtéglát rakni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy régi ajtó,aminek a mérete nem egyezik az újjal.Tehát adott az tok felett egy nyilás ahova két sor üvegtéglát akarok tenni.Még nem csináltam ilyent,sőt üvegtéglát sem raktam.Mire kell vigyázzak,egyszerü csempe ragasztó elég az üvegtéglához?
2013. ápr. 6. 00:59
 1/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Talán ez segít!
2013. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha kültéri az ajtó, ne csináld!


az üvegtégla nagyon rossz hőszigetelő. szó szerint csöpögni fog róla a víz ősztől tavaszig és ki pocsolyában fog összegyűlni az ajtó előtt.

2013. ápr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem javasolnám ide az üvegtéglát.

Nem csak az előttem szóló által is említett hő és páratechnikai okok miatt, hanem mert nem szerencsés egy nyílászáró fölé, közvetlenül a nyílászáróra tenni terheket.

Ideális esetben nyílászáró egy áthidaló (teherkiváltó) szerkezet alá kerül beépítésre.

Ez nem csak szokásból van így, hanem komoly statikai és épületszerkezeti okai vannak.


Érdemesebb lenne megkeresni az új ajtó gyártóját (vagy akár egy másik gyártót), és keresni valami kiegészítő megoldást. Vannak felülvilágító fix ablak megoldások, akár hőszigetelt üvegbetéttel vagy valamilyen hőszigetelt tömör nem átlátszó betéttel. Egy ilyen szerkezettel korrekten le lehet zárni a nyílást,és nem lesznek utólag sem hőtechnikai sem páratechnikai problémák.


Műanyag profilrendszerből is vannak erre megoldások, és ezt a kiegészítő szerkezetet még azelőtt rá kell szerelni az új ajtóra mielőtt beépítenék.

2013. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!