Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Co (MIG) hegesztésnél mekkora...

@ttR kérdése:

Co (MIG) hegesztésnél mekkora nyomást célszerű beállítani a reduktoron?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nyomást kell állítani, hanem liter/percet!

Úgy emlékszem, 6-15 l/perc.

2013. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hali!

Én úgy szoktam beállítani hogy hegesztek és közben megkérek valakit hogy tekergesse.Vagy addig tekerem magamnak amíg jó nem lesz ,ezt hegesztés közben úgy is látni.nekem 5-6l re van állítva a kimenőm a reduktoron.Ha minden igaz ez co fejtől is függ,az átlag méreteknél azért egy 8-12 l beszoktak állítani.

Gép beállítása megy?Vagy írjam le?

Üdv!

2013. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gobby hylda válasza:
Létezik egy (ökörszabály):) amekkora a gázterelö szélessége mm-ben annyi liter gáz kell hozzá! Létezik olyan átfolyás mérö szerkentyű (kb ezer huf) amit rádugsz a gázterelő végére megnyomod a gombot és megmutatja pontosan hogy mennyi gáz jön ki a pisztolyból! Ez azért hasznos mert a reduktorok legtöbbje csal, és nem annyi jön ki a pisztoly ból mint amennyit a reduktor mutat!
2013. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pár éve a szakmában vagyok de még amolyan átfolyás mérö szerkentyűt nem láttam . :)

Ezt inkább látni kell hogy mennyi gázt kíván hegesztés közben mert ugyebár a huzalátmérő sem mindegy.Mármint szerintem vékonyabb huzalhoz kevesebb gáz kell mert kicsi lesz a varrat is. Legalább is én így gondolom.

2013. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) mostmár okosabb vagyok , a gép beállítás nagyjából megy ,de megköszönöm ha leírod te mit,hogyan szoktál.

Előre is köszi

2013. márc. 21. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden gépet máshogy kell de úgy nagyjából van egy általános beállítás.Ez ez nagyban függ a gép tudásától is.

Nekem itthon egy 160amperos kis tiptronic van arra mondjuk lehetne úgy hogy van 4 fokozat rajta,a négy fokozat majdnem a lemezvastagságnak felel meg,szal 1-es lemezt 1 fokozat.Mivel mindenki másképp hegeszt mindenkinek más beállítási igényei vannak.Mindig legyen egy próbalmezed amin beállítod a gépet.Ez a fokozatkapcsoló amit írtam ez tulajdonképpen feszültség jellegörbét állítasz vele,minnél vastagabb az anyag annál feljebb kell kapcsolni.Az a lényeg hogy ezt addig kell felkapcsolnod hogy még ne égjen át az anyag de még is megtudja azt olvasztani rendesen.


Kövi az előtoló beállítása.Ezt menet közben tudod jól beállítani,nem is kell odanézned mert ezt inkább fülre szokta mindenki beállítani.Ha túl lassú akkor érdekes hangja van ha túl gyors akkor sokszor pattog és fröcsköl is.Az aranyközépútnál szép egyenletes sercegő hangot szabad hallanod.A pattogást olykor okozhatja eltömítődött spirál is ami a munkakábelben van.

Corgon gázkeveréknél jobb a helyzet mert ott nagyobb amperral vékonyabb anyagot is szépen meg lehet hegeszteni és nem lesz olyan nagyon kidudorodó a varratod.

Sarokvarratnál tekerj fel mindent maxra(kívéve a potmétert és adjál neki :) Itt vagy húzod vagy tolod,ha húzod akkor jobban beég és jobban szétterül.

ha csak heftelgetni szeretnél akkor is tedd fel jó erősre a kapcsolót állítsad hozzá a potmétert és csak pöttyintesz vele ,de az rendesen át lesz égetve.

Az alap hegesztéseket kb 2-3 hét alatt el lehet sajátítani ha folyamatosan gyakorolsz.

2013. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót ,nekem egy iskravar mig 150 van tehát nagyjából olyan erős lehet mint a tiéd , az alapok már egész jól mennek főként lemezeket hegesztek (1-1.5 mm) ,csak ezt a CO beállítást nem tudtam eddig pontosan
2013. márc. 21. 21:50
 8/8 anonim válasza:
100%
huzalátmérő x 10. pl: 0.8x10= 8 liter/perc
2013. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!