Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék egy cruiser biciklit...

Szeretnék egy cruiser biciklit, csak nem tudom, hogy hol hajlítanák meg nekem a vázhoz való vasat. Jól tudom, hogy a vastelepen nem hajlítanak? Hová tudnék fordulni ezzel a kívánságommal?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyagod, és a méretek megvannak keress egy fűtésszerelőt, nekik van csőhajlító gépük! Azoknál a cégeknél is lehetne próbálkozni akik gallytörőket készítenek autókra!
2008. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis ívű hajlatokról van szó, vagy keress fel egy gázszerelőt, fűtésszerelőt, amint az előttem említették is, vagy próbálj meg vásárolni patentívet (víz-, gáz-, fűtésszerelvényboltban nagy eséllyel találsz), amit csak be kell hegeszteni a megfelelő helyre. Nagy ívű kanyart (ha jól tudom, a cruiser bicikliken azért olyan is előfordul) akár oxigénnel is lehet hajtani a csőbe, ha elég ügyes, aki csinálja és nem égeti ki nagyon az anyagot. A legtutibb módszer a forró homokkal történő feltöltés és hajtogatás, nem változnak meg tőle az anyag tulajdonságai és nem roppan meg a cső, de ezt otthon nem érdemes megpróbálni (úgysem jön össze) és tudtommal elég kevesen foglalkoznak vele.
2008. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valójában az elképzelésem az lenne, hogy először spirál alakban hajtatom meg a vasat, és aztán ebbe szeretnék ívet vinni. Emiatt nem tudom kihez fordulhatnék.
2008. jún. 14. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy lakatos sokat tud neked segíteni (vagy meg tudja hajtani, vagy meg tudja mondani, hol hajtják meg).
2008. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kerékpárt nem sima vascsőből kell csinálni, mert olyan nehéz lesz mint a dög.
2022. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!