Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire bonyolult dolog...

Mennyire bonyolult dolog hegeszteni?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy elektromos ívhegesztőt, pár próbadarab után tudok jól hegeszteni és szép varratokat csinálni?

Elég jó kézügyességem van, de nem tudom mennyire igényel szaktudást a hegesztés. Még sosem próbáltam. Bele lehet hamar tanulni?

Főleg zártszelvényből szeretnék csinálni polcvázakat, ilyesmiket.


2009. szept. 2. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát hegeszteni...ez is gyakorlat kérdése. Én suliba tanultam anno gépészként még ez is kötelező volt. Előszőr érdemes lemezeken csak sima íveket húzni, utánna ha megy a folyamatos varrat és nem lyukad át a lemez(ami a leggyakoribb hiba) akkor megpróbálhatod merőlegesen kettő lemezt összehegeszteni és így tovább.


!Egy tanács a vásárláshoz: vannak ezek az olcsó hegeszttőberendezésekkel vigyázz. Olyat keress amin van hűtés!! Fontos mivel ha nincs rajta akk körülbelül 5-10 percet tudod használni aztán túlmelegszik és fél óra-óra mire kihűl és kikapcsol az érzékelő és újra használhatod.Ez kicsit drágábbak, de a szomszéd is múltkor is áthivott hogy mindig túlmelegszik.Mondtam neki,hogy máskor nyugodtan kérdezzen elöbb:D

2009. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még jöhetnek ilyen hasznos tanácsok! :)

2009. szept. 2. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Tesco gazdaságost el kell felejteni.Gyakorlat kérdése, ha magadtól tanulsz,kérdezz meg olyant aki hegeszteni szokott.Nagyon sok kellemetlenségtől meg lehet menekülni.
2009. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Pajzs:


Lehet kézi pajzs: a Praktikerben 7000 forintér lehet kapni valami erős anyagból, ami nem ég el, ha véletlen hozzáérinted a pálcát vagy odanyomod a hegesztett darabhoz. természetesen jó a műanyag is csak nekem 1 hét után tiszta lyuk volt: D


Ha hobbi szinten akarod csinálni nem éri meg a fejpajzs

ha viszont gyakran fogsz hegeszteni, akkor vegyél egy automata sötétedésű pajzsot ez olyan 15.000 forinttól indul


Ruházat:


Kesztyű: hosszú kb. 30cm-es szárú kesztyű. Lehet kimondott hegesztőkesztyűt kapni ez kb. 2-3 ezer forint.


Nadrág: hosszúszárú, ami rálóg a cipőre (én nyáron szinte csak rövidnadrágban szoktam hegeszteni, ami nemigen helyes)


Felső: ami ajánlott hosszú ujjú felső (nyáron szintén egy szál pólóban szoktam)


CIPŐ: ez a pajzs után a legfontosabb szerintem: mindenféleképpen zárt cipő legyen, és ha lehet, bőrből legyen és ne ilyen hálós anyagból, mert könnyen elég és belemehet a szikra, ami kellemetlen tud lenni!


Egyéb kiegészítő:


Lehet kapni bőrkötényt, egyáltalán nem láttam még lakatosokon, barkácsolókon ilyet, ezt tényleg azok használják, akik napi 8 órát hegesztenek, d azoknak is kitaláltak már új megoldásokat. létezik bőr lábvédő, ez is azoknak kell, akik napi 8 órát hegesztenek.



Röviden ennyi lenne a védőfelszerelés.


Maga a hegesztés meg gyakorlat kérdése, egyszer el kell kezdeni, tanulgatni.

Én először beszereztem egy szakkönyvet és átolvastam majd 1-2 hónapig tanultam egy lakatosnál.


HA BÁRMI KÉRDÉSED VAN ÍRJ NYUGOTTAN: gabor.virag@t-online.hu

2009. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi! :)


Egyébként faterom géplakatos volt, rengeteget hegesztett itthon is. Csak sajnos már nincs közöttünk. Régebben meg nem érdekelt annyira a téma hogy eltanuljam tőle.


Felszerelésem, pajzsom, szerszámok, pálcák van rengeteg itthon. Faternak volt egy jó trafója is. Mióta emlékszem rá, mindig azzal hegesztett. Hogy az hová lett, azt nem tudom. Azt gyanítom, hogy kölcsön adhatta egy kollégájának, haverjának, aki "elfelejtette" visszaadni, gondolván hogy már úgyse fogja senki keresni nála.


Arra nem emlékszem hogy apám különösebben beöltözött volna a hegesztéshez. Ő is képes volt pólóban, rövidgatyában hegesztgetni az udvaron. Legfeljebb egy "téglapakoló" kesztyűt húzott fel.

Persze én nem így fogom. Főleg az elején, amíg nincs gyakorlatom. Párszor biztos meg fogom égetni a kezem...

2009. szept. 4. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát tudni kell beállítani az ideális áramerősséget,a munkadarab vastagságának megfelelően,és ha pl.Rutilos elektródával dolgozol,akkor negatív polaritásról hegessz,ha bázikus elektródával,akkor pozitív polaritásról(egyébként a bázikus elektródával magasabb szakítószilárdságot érsz el,mint rutilossal.:)Az elektróda és a munkadarab között,akkora legyen a távolság,amennyi az elektródád átmérője (pl. ha 2mmeres az elektróda,akkor annyival tartsd a munkadarab felett és kb. 70-80°-os legyen a dőlésszöge az elektródának.Ha valamiben segítségre van szükséged,az alábbi e-mail címen állok rendelkezésedre: szlezaknorby@freemail.hu
2010. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nagyon rendes vagy.

Egyelőre még nem álltam neki a hegesztésnek, mert mindig közbejön valami. De majd ha egyszer lesz időm, kipróbálom.

2010. febr. 21. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!