Hogyan és hová kell felszerelni a páraelszívót?
Nekem volt egy kéménybe kötött, de nem voltam megelégedve vele, nem húzott rendesen.
Most van egy sima, amit nem kötöttünk be, - erre nem minden típus jó -, ami csak keringteti a levegőt. Elég jól megszűri, eltűnik az ételszag. Egy gond van vele, mivel felette szekrény van, visszafújja a tűzhelyre.
Szerintem sem célszerű a kéménybe vezeti, már csak azért sem mert a zsíros gőzből a zsírok letapadnak a kéményre.
Én a helyedbe a szabadba vezetném. A beton falat is ki lehet fúrni, bár házilagosan nehéz a vésés, de vannak cégek akik vállalnak ilyen luk fúrást. Egy fél órás művelet nekik és koszt se csinálnak és a költsége se igazán drága.
Én kértem a falfúrásra árajánlatot, valami huszonezret mondtak. Igaz, hogy nem nagy munka, mert fél óra alatt meglett volna, de a kiszállási díj sok.
Maradt a keringtetős, és végeredményben bevált.
Meg kell nézni az elszívó kimeneti nyílásának átmérőjét. Akkora gégecsövet kell venni hozzá.
Kb 10-15 cm lehet.
Az addig jó, hogy kivezeted, de vigyázz, víz ne essen bele, rágcsálók, bogarak ne másszanak be; és nem árt, ha van rajta valami relé, ami csak akkor nyit, ha felfelé száll a gőz, így ha nem használod, nem engedi be a hideget :-)
Szerintem akár le is szűkítheted azt a csonkot és ha átvezetted a padlásra oda meg teszel egy rovarhálós szellőzőrácsot.
Nálam a falfúrás egy 10-es volt egyébként. Nekem megérte mert a szobákba fúrattam fűtésnek és pormentesen megoldották.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!