Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Légkamrás polikarbonát lemez...

Légkamrás polikarbonát lemez jó sörkollektorhoz?

Figyelt kérdés

Nagyából készen vagyok a sörkollektorommal,már csak a lefedéshez hiányzik az anyag.Az üveg nagyon drága,a plexi sem sokkal olcsobb.Még az "olcsó plexi" azaz a SAN lemez is igen borsos áru.Találta aránylag elfogadható áron 10mm vastag víztiszta UV álló légkamrás polikarbonát lapot.

Hiába víztiszta,azért a fényáteresztő képessége roszabb mint az üvegé vagy a plexié.

A célra azért megfelelne vagy nagyon sokat ront a hatásfokon?


2012. dec. 22. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az volt rajta a kollektor részt elajándékoztam a polikarbonálbol a melléképületbe csináltam tető ablakot ,ez három kamrás volt.kollektornak elég az egy kamrás is.Csak UV. állót vegyél,de ez is besárgul.
2012. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy UV álló legyen, és azt a felét szereld kívülre, ami UV álló, mert csak az egyik fele az... lehet, hogy az előző válaszolónak azért sárgult meg... és én a 6 mm-eset ajánlom... annak jobb az áteresztő képessége... de viszont jobban szigetel, mint pl az üveg vagy plexi, szóval jó lesz hidd el...
2012. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!