Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elég lesz a 16-os ötrétegű cső?

Elég lesz a 16-os ötrétegű cső?

Figyelt kérdés
A fürdőszobát és a konyhát újracsövezzük, mert régi, csúnya, rozsdás falon kívül elhelyezett acélcsövekben folyik a víz. Ötrétegű PEX csövekben gondolkozunk csak nem túl nagy a költségvetésünk. Elég lesz a 16-os cső abban az esetben, ha osztót használunk és mindegyik helyhez külön csöveken megy a víz? Víznyomás miatt fontos.
2012. dec. 19. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak akik a 20-as-ra esküsznek de valójában tökéletesen elég a 16-os is.
2012. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is azt raktam mindenhova..a fűtéshez,a radiátorokhoz,valamint a víz a wc-tartályhoz,a kézmosóhoz,a mosógéphez,a kádhoz,stb.

Öt éves volt...eddig problémamentes(kopp~kopp),pedig az egész rendszer saját gyártmány,-ráadásul "kulcsos" az összes csatlakozóm.

2012. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is kulcsos (ALPEX) idomokban gondolkodunk és hogy minél kevesebb könyököt, lehetőség szerint nullát használjunk, hogy a víz surlódási zaja se legyen olyan iszonyatos, mint most. Szinte zenél az egész csőrendszer most, nagyon idegesítő. Az a kalibráló szerszám mi célt szolgál, feltétlen szükséges a megvalósításhoz?
2012. dec. 19. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:

"a kalibráló szerszám mi célt szolgál,"


A cső végét központosítja valamint derékszögben le sorjázza.Szóval a pontos illesztés miatt kell.

2012. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt Szegeden lehet bérelni is,...én anno a FÉG-nél dolgozó haveromtól kértem el.

Meg lehet nélküle is csinálni,de óriási könnyebbség,segítség vele/utána dolgozni.

2012. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Aki tud valami tippet még, szólhat:)
2012. dec. 19. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!