Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell fali kihúzható...

Hogyan kell fali kihúzható laptoptartót készíteni?

Figyelt kérdés

Tehát mivel ágyban gyakran laptopozok, de zavar, hogy az ölemben van, így arra gondoltam, milyen jó lenne ha csak a falról odahúzhatnék egy kis táblácskát, amire rárakhatnám. Kis táblácskát még tudom, hogy hogy készíthetek, de azt a kihúzható részt hogyan? Mit kell vennem, hogy hívják egyáltalán?

Ha nem érthető úgy képzelem el mint mondjuk az emberi kar. A vállrész lenne a falhoz rögzítve és abból lenne kinyitható (mint a könyök) és magam elé húzható a táblácska.

Nő vagyok és nincs férfi akitől segítséget kérhetnék. Amúgy fúrni faragni szeretek. Azt is tudom mi az a dekopírfűrész, szóval teljesen analfabéta nem vagyok.

Köszi!



2012. nov. 26. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát első blikkre azt mondanám, hogy két csuklós pánttal a falhoz rögzíteném, és két fedéltámasszal levenném a terhet a zsanérokról. Persze ha lefelé nyílik, akkor a támaszok útban lennének, ha meg felfelé kell hajtani, akkor korlátozott a mérete.


Hogy magad elé húzható legyen, ahhoz megfelelő teherbírású sín kellene. Sima fióksín nem jó, mert csak egy oldalon lenne megtámasztva. Ráadásul ha magad elé lehet húzni, akkor a fedéltámaszt sem lehet használni, tehát más módon kell levenni a terhet a zsanérról. Nem tűnik egyszerű feladatnak, de még viszonylag reggel van :) Érdekes téma, remélem lesz más vélemény is.

2012. nov. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én személy szerint ezt(a 3csuklóst)gondolnám újra,és úgy alakítanám át,hogy a monitor tartó egység helyére egy vízszintes lapot szerkesztenék.

[link]

2012. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt is van(a 6. oldal után,egész jók)

[link]

2012. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

És ezeket, hol lehet kézbe venni és megnézegetni? Mert online nem akarok rendelni.

Találtam még két fotót, hogy szemléltessem az igényemet:

[link]

5. kép:

[link]

Nem értem miért beszerezhetetlen az ilyesmi nálunk, hiszen igény biztos lenne rá.

2012. nov. 27. 01:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!