Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül két csap cseréje?

Mennyibe kerül két csap cseréje?

Figyelt kérdés
Mosdó csap és kád feletti csap.
2012. nov. 19. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
keress már rá a neten csaptelepekre, aztán okosabb leszel (honnan tudnánk, hogy milyent szeretnél, és milyent lehet beépíteni hozzád?)
2012. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

rákerestem, de érdekel más válasza is

sima csaptelepek

mondjuk, ha én épp mostanában cseréltettem volna ki és találkozok ilyen kérdéssel, megírom, mennyibe került

na, ilyen válaszokat várok

2012. nov. 19. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi nemrég cseréltük. 7000 Ft volt a kádhoz való csaptelep. Saját magunk szereltük fel, így azt nem tudom megmondani, mennyiért szerelik be. Ha van férfi a családban, szükségtelen szerelőt hívni.
2012. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam 6 ezer munkadíjért cseréltek egy kádtöltő csaptelepet.
2012. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nincs férfi, köszönöm a válaszokat
2012. nov. 19. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
mi 2X cseréltettük a konyhába a csapot szerelővel ő hozta most nem tudom mennyiért, de miután mind a 2 kb fél évet bírt utána harmadjára vettem én 1et 5000ft ért az obiba beszereltem és 2 éve jó, szóval ha van valami férfi barát, rokon, munkatárs,vagy szomszéd aki felismer egy villáskulcsot azt kérdezd meg ,hogy nem e szerelné be neked és annak fizess 1 sört vagy valamit jobban jársz mint a szerelővel
2012. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nincs férfi a családban. a szomszédot kértük meg, aki széttörte az új csapot. 8e forint volt:-(
2012. nov. 20. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
uh az gáz ,de ha megkérdezhetem akkor mit tudott eltörni egy csapon ? nem tudom elképzelni, hogy mit tudott eltörni egy új csapon? és mi lett ?kifizette? vesz egy másikat ? vagy szerencséd van és garanciával kicserélték ? de ha nem ért hozzá miért vállalta el a beszerelést ?
2012. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

állítólag ért hozzá... no comment


Nem voltam ott, mert anyukám volt otthon akkor. Ahogy húzta meg a csapot, tehát erősítette a falba, úgy az a csavar vagy mi repedt meg állítólag.

A héten visszük vissza, elvileg kicserélik.


Csak ezek után nem tudom mit csináljak?

Két csapról van szó, ami 10-12e forint a kicserélése, ha egy vadidegent hívunk. Ismerős meg nincs...

2012. nov. 20. 23:02
 10/12 anonim ***** válasza:

valószínűleg anyaghibás volt, ha már előtte szerelt olyant és mégis simán eltörte ... annyira nem kell meghúzni, azért van benn tömítés


elzárjátok a sarok szelepet/csempeszelepet

a csempeszelep a kád csaptelep előtt van valahol, onnan megy a víz a kád csaptelephez, általában a kupakja úgy van kiképezve, hogy azzal elzárható, ha nem, akkor fogóval

a sarokszelep a mosdó alatt, kézzel elzárható, mindegyikből kettő van, hideg és meleg)


kérsz kölcsön valakitől egy ilyen fogót: [link]


a kád csaptelep egyszerű, mert azt a tövénél található két csavar fogja rá a vezetékre, lecsavarod, leveszed, felrakod az újat (nem ördöngősség) ... arra vigyázz, hogy a fogót határozottan fogd, ne forduljon el az új csavarokon, mert összekarcolja


a mosdó kicsit bonyolultabb, ott alá kell másznod, mert a lelógó két csövön kívül maga a csaptelep is rögzítve van a mosdóhoz alulról a csaptelep tövénél


ja, és ha elzártad a szelepeket, akkor engedd meg a csapokat, hogy biztos nem folyik-e :)

2012. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!