Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fából készült kerti padot,...

Fából készült kerti padot, asztalt mivel kell lekenni, hogy időjárásálló legyen?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt házilag készítettünk / többnyire kezeletlen / akácfából kerti padokat, asztalt. Az asztal fedett. Elkészülte után átcsiszoltuk, majd 2 rétegben lenolajjal lekezeltük, mást nem kapott. Ennek ellenére / 1 év után / látszik az anyagon az eső ill. locsolás okozta megviseltség, ezért újra fel fogom csiszolni, és újra le szeretném kezelni valamivel. Kérdésem, hogy a már lenolajjal kezelt anyagokat nyugodtan lekenhetem mondjuk lazúrral, nem fogja "ledobni"? Ha igen, akkor milyen lazúrt vagy kezelőanyagot javasoltok, ami bírni fogja az esőt, stb..? Vékonylazúr, kerítéslazúr, vastaglazúr, netán más megoldás? Előre is köszönöm szépen a segítséget!
2012. nov. 5. 10:56
 1/3 anonim válasza:
Vastaglazúr 2 rétegben, és hozzá való alapozó. Én a Lazurán-t ajánlom, ár-érték arányban nagyon jó, és szép réteget képez. Alaposan csiszold vissza, mert gondolom alaposan elszíneződött, aztán mehet nyugodtan a lenolajkencére.
2012. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz a Lazurán, de én a vékonylazúrt ajánlanám, mert akácra megy.Ez egy kemény fa, zárt szerkezetű és a lazúr lényege, hogy a fába beszívódva "kapaszkodjon".Egy vastag lazúr sűrűségénél fogva egy kemény fán inkább réteget képez és hajlamosabb lesz a felhámlásra.Igaz, hogy egy kicsit mattabb a vékony és jobban kiadja a fa erezetét, de tartósabb.Vigyázz, hogy oldószeres lazúrt vegyél, mert létezik már vizesbázisú is.

Mellékesen jegyzem meg, hogy semmilyen lazúrozott felületnek nem használ a rendszeres eső és locsolás, főleg úgy, hogy megáll rajta a víz.

2012. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ;)
2012. nov. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!