Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beázást lehet valamivel...

Beázást lehet valamivel eltakarni?

Figyelt kérdés

A probléma elég speciális. Azon a ponton ahonnan a házba érkezik az elektromos áram van egy nagy fém rúd amire a vezeték bejön. Biztos tudjátok miről beszélek.

Ez a fém rúd azonban elég slendrián módon lett beépítve a házba. Vagyis rögzítve lett a falban jó alaposan (tégla fal). Tető is körülbástyázza rendesen. Le van mellette szigetelve stb... nem ezzel van a baj.

A rúd viszont "izzad" vagyis úgy gondolom összegyűjti a nedvességet (pára, az időjárás változásaiból keletkező nedvesség...stb), és ez lecsorog szépen rajta. Mivel a falba van szépen építve ezért a nedvességét a falnak adja át aminek az eredménye egy szép kis leázott folt a plafon sarkában. Nem terjed, egy nagyjából 10cm átmérőjű állandó foltot jelent ez, ahol természetesen folyamatosan ledobálja a festést (most be van gipszelve amin csak a folt látszik, festeni nem festem)


Mi lehetne a jó megoldás?

Persze az ilyen megoldásokat én is tudom hogy építtessem át...stb az ilyenre nincs pénzem egyáltalán.

Hozzányúlni magam nem nyúlhatok mivel ez az áramszolgáltatóé és gondolom, ha őket kérem fel az áthelyezésre és leszigetelésre azt aranyárban mérik.


Arra gondoltam, hogy egyszerűen eltakarom valamivel. Pl. építek oda egy szekrényt és a tetejét lezárom vagy valami vízálló dologgal leragasztom, eltakarom... nem tudom :)

Ezért szeretnék tanácsot kérni valakitől, aki már küzdött hasonlóval.


Köszönöm.


2012. okt. 28. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyit nem izzadhat a rúd, hogy beázás legyen belőle. Valami a tetővel nincs rendben, és ott ázik be, folyik végig a víz /nálunk is ez a gond, most költöztünk másik albérletbe/;

Purhabbal lesz körbenyomva a cső a tetőn, ha a párom ráér.;

Beázást nem tudod eltakarni, csak ha megszünteted az utánpótlást, mert különben bepenészedik.

2012. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csőhöz nem nyúlhatsz, mert egyből rádverik az áramlopást, ott jön be a méretlen vezeték az órához.
2012. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom. Nem is mernék hozzányúlni. Ebben gondolom akkor is van áram amikor a villanyóra le van nyomva. Egyszer volt egy nagy áramszünet akkor piszkáltuk meg, hogy megnézzük mi a helyzet.


Sajnos amatőr beszerelés. A régiek egyszerűen befalaztak egy hosszú vascsövet a falba de 27 éve hogy itt lakom, a leázás folyamatos ott azon a folton de penésznek nyoma se volt soha. Csak a festéket ledobálja mindig, meg felpúposodott a régi homokos vakolat. Azt levertem és begipszeltem.

Le nem folyik semmi rajta mert a cső totál száraz kívül.

Ellenben úgy sejtem ez egy üreges vascső... a többit sejtheted.


Légyszi ha teheted írd majd meg hogy a hab bevált e? Ezt szerintem mi is megpróbáljuk. Ártani nem árthat.

2012. okt. 28. 15:17
 4/4 Bence_ ***** válasza:

Cső általában üreges:)

Cső tetején van kupak? Nem a csőbe eső folyik le?

Ilyennel le tudod zárni a cső és a tető találkozásánál

[link]

2012. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!