Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az aknapurhabot mindenképpen...

Az aknapurhabot mindenképpen le kell festeni, vagy vakolni?

Figyelt kérdés
Az van ráírva, hogy "szükséges" festeni. Ha nem lesz lefestve, akkor probléma lesz belőle, nem köt meg? Egy lyukat szeretnék vele tömíteni betonban, viszont ott nem lehet festeni.
2012. okt. 8. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos purhabokat azért ajánlatos lefesteni, mert erős napfény hatására , egy idő után elporlad. ha lefested bármilyen olaj, vagy zománc festékkel, akkor ez nem történik meg.
2012. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez egy picit a föld alatt van. Akkor is kell festeni? Mennyi idő alatt porlad el, pár hónap?
2012. okt. 8. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy mennyi idő azt nem igazán tudom. de azt tudom, hogy megéri lekenni valamivel.
2012. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szükség nem annyira a festésen, mint a levegővel érintkező oldalak lezárásában van.

Ha spray az illető, szoktak olyat is csinálni, hogy bevizezik a helyet, ahova nyomod, illetve vizes fémlappal símítják le. Ez lezárja a pórusokat, felkeményíti, megtömöríti a felületet. Megnehezíti a kártékony biológiai ágensek (pl. hangyák) dolgát, ha jól lezárod, megúszhatod a festést. Ha viszont bárhol maradhat lezáratlan része, akkor én lefesteném, mert ezek általában nyílt cellás habok, azaz nedvszívók, vagyis felvesznek vizet és korhadnak, rohadnak nedvesség hatására. Szabadban is a vízpárát felveszik és a téli fagyban kitáguló jégtől apródonként elmállanak. Kb, mint a sziklák, csak sokkal gyorsabban. :)

2012. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!