Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből csináljak garázs kaput?

Zsoli25 kérdése:

Miből csináljak garázs kaput?

Figyelt kérdés

Építettem egy garázst téglából de a teteje és amire menne a kapu az fából van.Miből lenne célszerűbb csinálni a kaput, hogy az időt álló legyen és könnyű.

Hogy elbírja a fa oszlopom ami 10*10es. A kapu mérete meg 2méter magas és 3.5méter széles,de két szárnyasat szeretnék, hogy a súly megosztódjon tehát, olyan 170cm

körül lenne a kapu egyik szárnya. Bocs hogy ilyen hosszan írtam le de így sikerült.

Válaszokat köszönöm előre is.



2012. szept. 1. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Csinálhatod fából, de célszerűbb az ajtó szárny keretét fémből megcsinálni, mert az azért tartósabb. Nem tudom mennyire szeles az a hely és mennyire bánthatja a szél főleg ha viharos erejű, de javaslom hogy azért ne gagyi zsanérokat tegyél rá, és célszerűbb 3 zsanérral rögzíteni az ajtó szárnyat. Ha idő állóságot akarsz akkor hasznosabb lenne az ajtó felé kb 20-25cm hosszú kiálló "tetőt" kreálni oda. Illetve festésnél lehetőleg amolyan időálló festéket használj.
2012. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hullámpala van a tetején ami valamennyire kilóg előre meg majd esetleg eresz csatornát is teszek fel.
2012. szept. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!