Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezek a KPE csőidomok csak...

Ezek a KPE csőidomok csak nyomásra vannak?

Figyelt kérdés

Bírják a szívatást is? Nem levegősödik le?

[link]


2012. júl. 26. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Mi ilyen KPE csapokkal oldottuk meg a kerti csapot és az öntözőberendezés leágazásait, általában erre szokták használni. A nyomást természetesen bírják, erre vannak tervezve. Ezt a szívatást nem igazán értem, illetve mitől levegősödne el? Mi kertészeti áruházban vásároltuk, nem pont ilyeneket, ott jóval olcsóbb, ha jól emlékszem kb.800.-Ft a 3/4-es.
2012. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdésed valóban elég érthetetlen de birja a szivást is 6-10 bárig tipusfügő de a 6 bart biztosan birja már ha folyadékot szállitól benne. Kopresszora kötve nem tudom hogy birná de egy ideig biztos működne
2012. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"birja a szivást is 6-10 bárig"


...még jó, hogy szívás (vákuum) ~1 bar-ig létezik. A részletekbe ne menjünk bele, a 6-10 bar szívás az abszolút légüres térnél is üresebb lenne, ami viszont nem lehetséges...


Bírják, ha rendesen van szerelve, nem fog lelevegősödni.

2012. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a gondom hogy ,lelevegősödik már néhányszor végig ellenőriztem az egész rendszert.Valahol a szívó oldalon van a hiba csak ez az egy csatlakozó van ahol probléma lehet.
2012. júl. 27. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Én értem...bírják!

Az én hidrofóromon szívóoldalon több kpe csatlakozó(~ás) van...és semmi gond velük.

Csináld újra. Vágj le a csőből pár centit,hisz ahol a roppantóidom már egyszer megnyomta,azt szétszedés után még egyszer nem ildomos ugyan oda visszarakni. Nagy gonddal munkáld meg,sorjázd le a cső végét.Vegyél bele új"O"gyűrűt.

A csapot szedd szét,úgy szereld a csöveket bele,és húzd meg becsülettel...de a csapot csak érzéssel,kézzel húzd meg-és tegyél a csaphoz,a golyóhoz+a fészkébe egy borsónyi szilikonzsírt!

Nem kellene,hogy gond legyen!


u.i...Nem lehet,hogy gázos a vized,és nem diffúzoros a szivattyúd?

2012. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Abba egy gimugyűrűt találsz. KPE csőveknél ez a lelke mindennek. Ha ez el van ernyedve vagy tönkre van menve akkor ez lehet a hiba. De lehetséges hogy nincs rendesen összehuzva és ekkor kerül bele a levegő. Ennyi problémája lehet.
2012. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,a vizem enyhén gázos a szivattyú kínai módra készült Pedrolló,eddig nem volt vele baj.
2012. aug. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!