Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztéshez milyet ajánlotok?

Hegesztéshez milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Co vagy ív esetleg láng(bár az vékonyabb anyaghoz van ha jól tudom)

2012. júl. 25. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél hegeszteni? Az ívhegesztés elég tág fogalom, tulajdonképpen a védőgázasoknál is van villamos ív.. :)


A védőgázas hegesztők (CO, Argon..) drágábbak, mármint a készülék is, meg utána a palack, több hozzáértést igényelnek, mint a pálcás hegesztés. Szépen lehet vele hegeszteni, akár vékonyabb lemezeket is - de csak barkácsolgatni nem éri meg. Ha az autódat akarod karosszériázni, akkor valami ilyesmit érdemes nézni.


A hegesztőpálcás - akarom mondani bevont elektródás - ívhegesztés rém egyszerű, mármint a készülék is meg a hegesztés is. Csak bedugod a dobozból kijövő csatlakozót a fali aljzatba, a testkábelt rárakod a munkadarabra, belerakod a pálcát a másikba, bekapcsolod és már mehet is a móka. Kerítéshez, munkapadhoz, virágtartóhoz, meg minden ilyesmihez kiváló. Gyakorlást kíván, de kb. egy óra gyakorlattal már meg tudod hegeszteni a dolgokat ha nem is szépen, de megfelelően. Viszont nagyon aprólékosat szinte lehetetlen vele, ahogy nagyon vékony dolgokat is.


Lángnál szintén nem olcsó mulatság beszerezni a palackokat az acetilénnel meg az oxigénnel, plussz hozzá a tartozékok. Előnye hogy a semmi közepén is tudod használni, mert nem kell neki áram - viszont nem árt vigyázni az oxigénnel, pl. olajos kézzel nem tapicskoljuk a palackot állítólag. Tudni kell beállítani a lángot, mert nem mindegy hogy hegesztesz vagy vágsz éppen. :)


Egy szó mint száz: ha barkács, akkor a legegyszerűbb-legolcsóbb megoldás az ívhegesztés pálcával. De ha egy alkalomra kell, mert pl. leszakadt a kapuszárny, akkor jobban jársz ha megkérsz valakit hogy tegye vissza egy fél óra alatt.


Még valami: mindegyik fajtának megvannak a veszélyei. Lehet hogy egyszerű dolgokat kell csak betartani, hogy elkerült a problémákat - de ha semmivel nem vagy tisztában, akkor nézz utána mielőtt nekifogsz. Például nem nézünk bele az ívbe, vastag valódi bőr kesztyűt használunk (mert a műanyag kiválóan beleolvad a bőrbe, míg a vastag bőrön keresztül csak azt érzed, hogy 5 másodpercen belül el kell engedned a fémet, különben lejönnek a könnyeid), célszerű valami zárt ruhában dolgozni (mert kellemetlen amikor belepattan egy izzó fémdarab a szandálcipőbe vagy az ember karjára + szépen le lehet égni pár óra hegesztéstől, jobb mintha napoznál) és ilyen alapvető dolgok...

2012. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ!
2012. júl. 26. 00:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!