Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Legyetek kedvesek elmondani...

Legyetek kedvesek elmondani mi a véleményetek! Ti építkeznétek így?

2012. jún. 9. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A vályog háznak valóban ez a nagy előnye hogy télen meleg van bent és hihetetlen jó a szigetelése nyáron meg hideg. Csak ugye az árvíz meg egyéb ilyen dolgok miatt percek alatt szét esne ez az egész. Az odáig oké hogy favázas a szerkezete de én valahogy nem bízóm meg ezekbe. Én tuti hogy nem építek vályog házat bármennyire is meg lehet csinálni stabilra egyszerűen nem merem azok után hogy nagyimék vályog háza is majdnem rájuk dőlt. Ha hosszú távra építkeznék ami teljesen egyértelmű akkor nem ilyet fogok az is biztos.
2012. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem igazán szimpatizálok a vályoggal, inkább a vertfalat preferálom. Viszont az jó ötlet az első háznál, hogy nem a fal teherhordó, mert a földfal legnagyobb ellensége a víz, így azt kiküszöböli.

A szalmával ellenben nem győztek meg. Még mindig úgy gondolom, hogy 60-80 centi széles földfal jobban szigetel és hosszútávon jobb is (pl. nem rothad meg, ha vizet kap).

2012. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Ja. Természetesen földházat csakis domboldalra, ahol sem ár-, sem belvíz nem léphet fel. Nem is értem, régen hogy lehetett annyi eszük az embereknek, hogy az Alföldön meg ilyen helyeken képesek voltak földházakat építeni.
2012. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Napkiraly ***** válasza:
olcsó,könnyen hozzáférhető alapanyag volt
2012. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vályog egyébként nem jó hőszigetelő, de ezt a hővezetési tényezője is megmutatja. A szalmáé elég jó viszont. A kettőt kombinálva nagyon jó. természetesen mindennek megvan a maga technológiája. PL elég jó földrengésálló a szalmaház, és a megfelelően elkészített falnak nagyon jó a tűzállósága.Egy szalma+vályog kombinációval olcsóbban kihozható ugyanaz az "U"(fal hőátbocsájtási t.) érték mint egy tégla+egyéb hőszigetelés.
2012. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én így építkeznék ha lenne rá lehetőségem.
2012. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vályogházakról azért van mindenkinek olyan emléke hogy dől össze meg vizesedik, mert amikor ezek épültek akkor már nem lehetett kiválasztani hová építesz, fel lett parcellázva a lakott terület, oda építed a házad és kész. Völgy, ártér, lecsapolt mocsár, le van szarva, azért ment tönkre az összes. Ellenben régebben még az alföldön is a dombosabb részre építkeztek ahol kissé kiemelkedik a terep és nem áll emg a víz, és tökéletesen jó volt. Ja, csak akkor még nem voltak hülyék az emberek (mint manapság)
2012. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!